Michał Rogowicz | 30-07-2013 10:27 |

Nokia Treasure Tag. Gadżet ułatwiający szukanie rzeczy. Kompatybilność z BT 4.0

Nokia Treasure Tag Nokia Treasure Tag. Gadżet ułatwiający szukanie rzeczy. Kompatybilność z BT 4.0Nie sami smartfonami i telefonami komórkowymi człowiek żyje. Producenci tego sprzętu również, więc prezentują co jakiś czas nowe akcesoria, która mogą zapewnić dodatkowe zyski. Nie zawsze okazują się jednak hitem, a jak będzie w przypadku Nokia Treasure Tag? I co to tak naprawdę jest?

Nokia Treasure Tag to całkiem nowe akcesorium wśród portfolio fińskiego producenta. Do czego będzie służyć? Otóż możemy d niego podczepić dowolną rzecz i następnie za pomocą naszego telefonu lokalizować to urządzenie. Jeśli mamy problem z kluczami i ciągle ich szukamy, to możemy je podpiąć do Nokia Treasure Tag, a następnie można je lokalizować na mapie, bądź za pomocą technologii LiveSight, która oferuje rozszerzoną rzeczywistość.

Ale to nie koniec. Jeśli nie będziemy zbyt daleko, to Nokia Treasure Tag wydaje również dźwięki ułatwiające szukanie.

Wiadomo, że nowy gadżet będzie kompatybilny z Bluetooth w wersji v4.0 oraz NFC. Jednak więcej danych nie podano. Nie wiadomo jaki będzie zasięg tego sprzętu, czy tylko w zasięgu Bluetotoh? Na pewno tylko wtedy będą dźwięki wydawane, ale co z pozostałymi przypadkami?

Ponadto The Verge podało, że bateria nie będzie ładowana, a wystarczy na pół roku użytkowania. Dość dziwne, że z góry ograniczono żywotność akumulatora, a później co? Wymiana sprzętu na nowy? Tylko wtedy cena musi być adekwatna do pół roku użytkowania…

Niestety więcej informacji nie podano i pewnie będziemy musieli trochę na nie poczekać. Jednak jest to ciekawy pomysł i wielu sklerotyków na pewno będzie zadowolonych simple smile Nokia Treasure Tag. Gadżet ułatwiający szukanie rzeczy. Kompatybilność z BT 4.0 Ja na pewno się skuszę, ale podepne do czegoś innego, bo z kluczami jakoś nie mam problemu simple smile Nokia Treasure Tag. Gadżet ułatwiający szukanie rzeczy. Kompatybilność z BT 4.0

A Wy co sądzicie o Nokia Treasure Tag? Przyda się taki sprzęt?

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
  • Reklama