Michał Rogowicz | 16-04-2014 11:08 |

Nokia miała tablet już w 2001 roku. Zobacz jak miał wyglądać

tablet Nokia 2001W sieci znalazłem bardzo ciekawe zdjęcie pokazujące tablet internetowy firmy Nokia, nad którym fiński producent pracował w latach 1996-2001. Efektem tego jest urządzenie na zdjęciu, które nie przypomina tabletu 🙂

Informacje o pracach nad tabletem przekazał Esko Yliruusi, który w latach 1996-2001 zajmował się tym projektem w Nokii. Poinformował o tym w wywiadzie dla fińskiej telewizji ISTV. Jednak okazało się, że ten projekt ostatecznie nie został zrealizowany i wcale mnie nie to dziwi. Myślę, że w 2001 roku rynek nie był gotowy na tablet internetowy, a na pewno nie w takiej postaci.

Sprzęt widoczny na zdjęciu jest duży i nieporęczny. Bardziej przypomina mi produkt dla grafików i w sumie chyba do nich byłby adresowany. Dla zwykłych użytkowników taki sprzęt mógłby okazać się nie przydatny.

A Wy co o nim sądzicie?

Od tego czasu Nokia mocno zwlekała z wydaniem swojego pierwszego tabletu internetowego. Obecnie na rynku jest dostępny jeden model. Jest to Nokia Lumia 2520 z 4-rdzeniowym procesorem, 2 GB RAM, aparatem PureView 6.7 Mpix oraz ekranem 10.1 cala.

źródło: news.softpedia.com

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama