Michał Rogowicz | 28-04-2014 17:19 |

Nokia Superman. Smartfon do selfie wyprodukowany przez Microsoft?

Nokia Lumia 1320W sieci pojawiły się dzisiaj ciekawe informacje dotyczące pierwszego smartfona Lumia, który zostanie wyprodukowany przez Microsoft. Nokia Superman ma być smartfonem stworzonym do zdjęć typu selfie.

Nokia Superman została już ujawniona jakiś cza temu. Evan z profilu @evleaks opublikował listę kodowych oznaczeń smartfonów i telefonów fińskiego producenta. Wychodzi na to, że te urządzenia zadebiutują w sprzedaży, ale zostaną wyprodukowane przez nowego właściciela.

Jeśli wierzyć najnowszym plotkom, Nokia Superman ma być smartfonem przeznaczonym i reklamowanym jako smartfon idealny do selfie, czyli tzw. fotek z rąsi. Producent zamierza umieścić matrycę 5 Mpix z specjalnymi rozwiązanymi, które mają wnieść selfie na nowy poziom. Właśnie ten element ma być wykorzystany w kampanii reklamowej. W ten sposób Microsoft chce rywalizować z produktami Samsung i innych firm.

Nokia Superman ma mieć wyświetlacz o przekątnej 4.7 cala. Nie ma informacji o rozdzielczości, ale z pewnością nie będzie to mniej niż 720p. Z kolei producent na pewno zainstaluje system operacyjny Windows Phone 8.1.

W tej chwili nie ma więcej informacji. Wydaje mi się, że w ciągu kilku tygodni nowe smartfony od Microsoftu zadebiutują w sprzedaży…

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama