Michał Rogowicz | 14-06-2012 12:23 |

Nokia sprzedała markę Vertu

VertuPotwierdziły się informacje, które krążyły po sieci od kilku miesięcy. Dzisiaj przedstawiciele Nokii oficjalnie poinformowali, że producent sprzedał markę Vertu. Kupiła ją grupa inwestycyjna EQT VI. Wartość transakcji nie została ujawniona.

Nokia robi duże porządki w swoich strukturach po przyjściu nowego CEO, Stephena Elopa. Zapowiedziano zwolnienie 10 tys. pracowników do końa 2013 roku, wymieniono szefów, a teraz sprzedano markę Vertu.

Vertu to marka bardzo dobrze znana na rynku. Wszystkie telefony są produkowane ręcznie, a materiały są bardzo drogie – szafiry, diamenty, kamienie, czy złoto. Najdroższy telefon Vertu kosztował ponad 200 tys. euro.

Fundusz inwestycyjny EQT VI kupił od Nokii Vertu, ale fiński producent zostawił sobie 10 proc. udziałów. Po co? Z pewnością, aby w późniejszym terminie jeszcze sprzedać, bądź czerpać jakieś zyski.

Obecnie w Vertu pracuje około 1 tys. pracowników rozsianych na całym świecie. Fundusz z pewnością zrobi mały porządek w strukturach, bo z pewnością wszystko nie działa tak jak powinno. Skoro Nokia od lat nic nie zmieniała.

W tej chwili przychody Vertu to około 200-300 mln euro.

A Wy co sądzicie o tej transakcji? Nokia dobrze zrobiła pozbywając się Vertu?

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama