Michał Rogowicz | 06-11-2013 13:07 |

Nokia rośnie w siłę w USA. Obecnie jest czwartym producentem telefonów

udzial-rynkowy-Nokia-W-USA Nokia rośnie w siłę w USA. Obecnie jest czwartym producentem telefonów
Producent:
Licencja:
Kategoria: Flashery
Pobrań: 133
Rozmiar:

Udział rynkowy Nokii w USA

Udział rynkowy Nokii w USA

Firma Nokia, a już niedługo Microsoft, może się mieć powody do zadowolenia. Produkty Lumia z Windows Phone, i nie tylko, cieszą się coraz większym zainteresowaniem w USA. Obecnie Nokia to czwarta siła w Stanach Zjednoczonych. Jednak do liderów sporo producentowi brakuje.

Kampania marketingowa Nokii i Microsoftu powoli przynosi pozytywne skutki. Udział rynkowy smartfonów Lumia, a zarazem całego koncernu Nokii, wzrasta i to w przeciągu trzech miesięcy stosunkowo szybko.

Chociaż użytkownik narzekają na Windows Phone, szczególnie Ci co wcześniej z niego nie korzystali, to jednak w USA platforma Windows Phone cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Z pewnością duża zasługa w tym firmy Nokia, która stworzyła bardzo dobre produkty Lumia. Zostały ciepło przyjęte przez rynek i co to zmieniło?

Nokia rośnie

W Stanach Zjednoczonych w trzecim kwartale 2013 roku udział firmy Nokia w rynku wynosił 4,1 proc. Nie jest to powalająca liczba, ale w drugim kwartale 2013 roku było tylko 1,4 proc. Czym to jest spowodowane? Z pewnością pozytywy efekt dają współprace z operatorami komórkowymi. Producent przygotowuje specjalne wersje smartfonów, albo oferuje ciekawszą ofertę.

Udział rynkowy Nokii w USA

Udział rynkowy Nokii w USA

Jednak 4,1 proc. to też nie jest piorunująca liczba. Na trzecim miejscu w USA jest LG, którego wynik to 8,6 proc., ale w trzy miesiące wynik spadł o 1,3 proc.

  • ciekawosc

    No a w Polsce jak?

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama