Michał Rogowicz | 19-11-2013 11:11 |

Nokia Refocus. Ustaw ostrość po wykonaniu zdjęcia. Aplikacja już dostępna

Nokia Refocus

Nokia Refocus

W Windows Phone Store zadebiutowała aplikacja, która została zapowiedziana wcześniej. Oprogramowanie Nokia Refocus pozwala na ustawienie ostrości zdjęcia po jego wykonaniu. Aplikacja pozwala na rozmazanie tła i pozostawienie tylko jednego, wybranego przedmiotu bez utraty jakości.

Zasada tej aplikacji jest bardzo prosta, ale co najważniejsze – może się naprawdę przydać.

Program Nokia Refocus umożliwia zrobienie zdjęcia, a następnie wybranie na nim punktu, gdzie ma być skupiona ostrość. Sprawdza się, gdy fotografujesz obiekt w zbliżeniu, ponieważ w ten sposób możesz uwypuklić głębię na zdjęciach, a następnie zmienić punkt ostrości, jeśli chcesz. Możesz też dodać nowe efekty, takie jak „Wszystko jest ostre” czy Uwydatnianie koloru.

Ale oczywiście naszą pracą możemy się pochwalić przed znajomymi. Oprogramowanie Nokia Refocus umożliwia udostępnienie zdjęcia za pośrednictwem mediów społecznościowych, poczty elektronicznej i komunikatorów — wystarczy do tego konto SkyDrive. Aplikacja przesyła najpierw Twoje zdjęcia do SkyDrive, a następnie tworzy do nich łącze, które możesz udostępnić znajomym, żeby mogli się pobawić i sami zmieniać punkt ostrości.

Możesz udostępniać zdjęcia Refocus za pośrednictwem sieci Wi-Fi lub komórkowego połączenia danych.

Ja już mam tą aplikację pobraną i na pewno będę z niej korzystał.

Oprogramowanie Nokia Refocus jest dostępna tylko dla smartfonów z PureView. Są to modele Nokia Lumia 920, Nokia Lumia 925, Nokia Lumia 928 oraz Nokia Lumia 1020. W przyszłości będzie także kompatybilna z Nokia Lumia 1520.

Nokia Refocus

 • JL

  choć apka pozostawia troche do zyczenia w kwestii jakości zdjęcia (na L920 ziarno na maxa) to mozna powiedziec „Ludwiku, Sabo- idźcie tą drogą!”
  Podobnie było ze Smart app- najpierw osobno- teraz polaczona ze Smart cam.- na pewno zostanie dołączona do zestawu inteligentnych w Camera app.

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama