Michał Rogowicz | 03-12-2013 16:58 |

Nokia Refocus na przykładzie Nokia Lumia 925. Recenzja i galeria zdjęć

Nokia Refocus na Nokia Lumia 925

Nokia Refocus na Nokia Lumia 925

Oprogramowanie Nokia Refocus dopiero niedawno zadebiutowało na smartfonach Nokia Lumia. Na co pozwala? Pozwala na ustawienie ostrości w dowolnym miejscu na zdjęciu, bądź podbicie koloru. Sprawdziłem jak to działa w praktyce…

Nokia Refocus według producenta

Program Nokia Refocus umożliwia zrobienie zdjęcia, a następnie wybranie na nim punktu, gdzie ma być skupiona ostrość. Sprawdza się świetnie, gdy fotografujesz obiekt w zbliżeniu, ponieważ w ten sposób możesz uwypuklić głębię na zdjęciach, a następnie zmienić punkt ostrości, jeśli chcesz. Możesz też dodać fajne efekty, takie jak „Wszystko jest ostre” czy Uwydatnianie koloru.

Nokia Refocus w praktyce

Początkowo myślałem, że aplikacja Nokia Refocus pozwala na ingerencję w każde zdjęcie wykonane aparatem fotograficznym. Jednak się pomyliłem. Modyfikować można fotki wykonane tylko i wyłącznie za pośrednictwem Nokia Refocus. Tylko z tymi zdjęciami można się „bawić”.

Do czego Nokia Refocus?

Oprogramowanie doskonale sprawdza się do wykonania zdjęć z bliska. Myślę, że nawet Nokia Smart Camera z ręcznym ustawieniem ostrości nie radzi sobie tak dobrze, jak Nokia Refocus. Dodatkowo program interesuje cały obraz przed obiektywem, dlatego w każdej chwili samy ustalmy miejsce ostrości.

Jak działa Nokia Refocus?

Aplikacja jest dostępna, jak każda inna aplikacja fotograficzna, i nie tylko, przygotowana przez Nokie. Można program ustawić jako kafelek, ale także możemy go wybrać z poziomu aparatu fotograficznego w menu dodatki. Tam przełączamy na Nokia Refocus i oprogramowanie jest gotowe do pracy.

Program Nokia Refocus wykonuje w jednym momencie cztery zdjęcia i to dzięki temu można wykonać ciekawy efekt finalny. Ale ważne, żeby trzymać smartfona Lumia nieruchomo – koniecznie, bo inaczej zdjęcie nie wyjdzie tak, jakbyśmy tego oczekiwali…

Co dokładnie oferuje?

Aplikacja pozwala na wybranie ostrości w dowolnym miejscu na zdjęciu. Wystarczy kliknąć, a natychmiast pojawia się wyostrzenie. Przyznam szczerze, że czasami efekt jest mizerny, ale czasami naprawdę widać sporą różnice. Wszystko zależy od czego co fotografujemy, światła itp., czyli stosunkowo od sporej ilości czynników.

Bardzo mi się jeszcze spodobała funkcja podbicia koloru... Efekty są zazwyczaj ciekawe dla oka. Wszystko zależy ile tak naprawdę w zdjęciu jest kolorów i co tam naprawdę na nim jest. Czasami nie zauważyłem żadnej zmiany praktycznie, bo tło było czarne, a fotografowany obiekt delikatnie jasny i jednolity.

Nokia Refocus – moje dzieła

Oto wszystkie moje zdjęcia wykonane aplikacją Nokia Refocus zainstalowaną w smartfonie Nokia Lumia 925.

Oryginalne rozdzielczości znajdują się tutaj. Warto odnotować, że oprócz pliku JPG jest także dostepny plik NAR.

Created with Nokia Refocus

Obraz 1 z 8

Zdjęcie wykonane Nokia Lumia925, podbicie koloru.

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama