michalrogowicz | 23-12-2016 10:41 |

Nokia pozywa Apple za patenty. Źródło dofinansowania?

logo Nokia
W ostatnich dniach opublikowałem kilka informacji o nowych telefonach Nokia (Nokia C1 oraz Nokia Z2 Plus), a teraz pojawiła się ciekawa informacja o pozwie Nokii przeciwko Apple. Chodzi o bezprawne wykorzystywanie 32 patentów. Ciekawi mnie, czy to prawda, czy sposób Nokii na reklamę, czy może źródło pieniędzy na początkowe lata działalności?

Jest niemal pewne, że Nokia w przyszłym roku, a dokładniej w pierwszym kwartale 2017 roku zaprezentuje dwa smartfony oraz tablet. Najprawdopodobniej ich oficjalna premiera odbędzie się na targach CES 2017 w Las Vegas…

Nokia pozywa Apple

I chodzi o bezprawne naruszenie aż 32 patentów! Apple miało nie zgodzić się na warunki zaproponowane przez Nokie i nadal korzystało z technologii opracowanych przez inżynierów Nokii. Ponoć inni producenci zaakceptowali warunki Nokii, ale nie Apple.

Pracownicy Nokii zarzucają, że w urządzeniach Apple wykorzystywane są patenty dotyczące ekranu, anteny, interfejsu użytkownika oraz oprogramowania. Aż 8 patentów ma dotyczyć kodeku wideo h.264.

Nokia już wcześniej podpisała porozumienie wartę 720 mln dolarów!

W 2011 roku zostało podpisane porozumienie, w ramach której Apple zgodziło się na opłaty na rzecz Nokii.

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama