Michał Rogowicz | 12-07-2012 12:01 |

Nokia poleca aplikacje wakacyjne dla Nokia Lumia

Lumia 710 i Lumia 800Polski oddział firmy Nokia przygotował bardzo ciekawe zestawienie aplikacji dla smartfonów Nokia Lumia z Windows Phone, którą mogą się przydać podczas wakacyjnych wojaży.

Aby wakacje były udane, trzeba najpierw wybrać najlepsze miejsce, a kto będzie wiedział lepiej niż magazyn o podróżach Voyage. Aplikacja Weekend z Voyage to szeroka baza informacji o hotelach w całej Polsce. Niby nic nadzwyczajnego, ale ciekawy i bardzo pomocny jest podział na kategorie. Wybierz taki hotel, którego lokalizacja najbardziej Ci pasuje – wolisz spędzać czas nad morzem, nad jeziorem, a może przy lesie? Z poziomu aplikacji masz dostęp do informacji o kilkuset hotelach w całej Polsce. Możesz również kategoryzować hotele pod względem województw. A może zdecydujesz się na spontaniczny wypad? Potrząśnij telefonem, a aplikacja wybierze wyjątkowy hotel za Ciebie.

Aplikacja Bilkom znajdzie Ci najbardziej dogodne połączenia pociągowe w całej Europie. Wybierz interesującą Cię stację, lub po prostu pozwól zlokalizować się przez GPS, następnie wybierz miejsce docelowe, a w ciągu kilku sekund otrzymasz informację, jak dojechać do każdego zakątka Europy. Aplikacja doliczy nawet czas potrzebny na przejście między stacjami i peronami. Wolisz polecieć samolotem? Nokia poleca Skyscanner – aplikację do szukania połączeń lotniczych. Jest to bardzo intuicyjnie przygotowany program, który pozwala sprawdzić połączenie do interesującego Cię miejsca. Nie wiesz, gdzie się wybrać? Wystarczy, że podasz miejsce odlotu, a Skyscanner sprawdzi wszystkie połączenia i uszereguje je według ceny –niech cena biletu decyduje!

Aplikacja TwojaPogoda jest bardzo czytelna, umożliwia sprawdzenie pogody w każdym miejscu na świecie. Możesz ustawić listę miast, które chcesz śledzić na bieżąco lub korzystać z wyszukiwarki. Z poziomu aplikacji masz dostęp do aktualnej pogody, jak również do prognozy na następne 3 lub 12 godzin, kolejny dzień czy siedem dni.

Lubisz sprawdzone miejsca? Koniecznie zainstaluj aplikację TripAdvisor – jedną z największych baz opinii i ocen internautów na temat hoteli, restauracji i atrakcji turystycznych. Będąc w Paryżu, Nowym Jorku, czy Tokio zawsze będziesz miał pewność, że trafisz do miejsca, które odpowiada Twoim potrzebom i zostało już sprawdzone przez dziesiątki ludzi.

A Wy macie jakieś swoje typy na aplikacje, które szczególnie się we wakacje przydadzą?

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama