Michał Rogowicz | 07-08-2012 12:58 |

Nokia Phi. Następca Lumii 800 z LTE, Windows Phone 8 i wejściem microSDHC

Nokia PhiKonferencja Nokia World 2012 coraz bliżej, więc momentalnie w sieci pojawiło się mnóstwo spekulacji na temat nowych smartfonów. Tym razem jest to Nokia Phi (nazwa robocza), która ma być następcą Lumii 800 z większym ekranem i systemem Windows Phone 8.

Już wczoraj informowaliśmy, że Nokia na Nokia World 2012 zaprezentuje co najmniej dwa smartfony z Windows Phone 8. Jednak teraz mamy nieco konkretniejsze wiadomości.

Nokia Phi nie będzie dostępna na rynku pod tą nazwą, a jest to jedynie robocze oznaczenie. Nokia Phi ma być następcą multimedialnego smartfona Nokia Lumia 800.

Nowy model ma być większy ekran, a co za tym idzie – nieco większe gabaryty.

Obudowa ma zostać wykonana z jednolitego elementu polikarbonu, a na dole zostaną umieszczone trzy przyciski systemowe Windows Phone. Jeśli jesteśmy przy temacie systemu operacyjnego, to warto wspomnieć, że Nokia Phi będzie pracować pod kontrolą Windows Phone 8.

Po bokach obudowy użytkownik znajdzie także regulację głośności, spust aparatu, czy zasilający. Ciekawą nowością ma być wejście na kartę microSDHC. Niestety bateria nie będzie wymienialna.

Ponadto Nokia Phi będzie wyposażona w łączność LTE i moduł NFC.

Jestem pewny, że Nokia Phi zadebiutuje na Nokia World 2012, któe odbywają się we wrześniu. Jednak w tej chwili musimy jeszcze poczekać na potiwerdzenie tych informacji.

A Wy jak na razie co sądzicie o Nokia Phi? Mi się jak na razie podoba, tylko czekam na potwierdzoną specyfikację, aby mógł go ostatecznie ocenić.

 • 808

  Całkiem całkiem isę prezentuje, ale zobaczymy jak będzi wyglądał, bo to zdjęcie jest kiepskiej jakości

 • H1570505

  phiii….

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama