damian | 29-09-2012 10:56 |

Nokia Parking – znajdź parkingi i parkomaty w swoim najbliższym otoczeniu

Nokia ParkingParkowanie w największych miastach naszego kraju i europejskich metropoliach to prawdziwy koszmar. Nawet jeżeli już znajdziemy wolne miejsce, nikt nie daje nam pewności, że cenna maszyna nie zostanie zarysowana lub po prostu następnego ranka zmieni i miejsce postoju i właściciela. Nokia postanowiła ułatwić nam delikatnie życia przygotowują usługę o nazwie Parking. Jest to kompleksowa baza danych, zawierają informację o miejscach postojowych, która ma wystartować w Europie na początku października – nie tylko pomoże znaleźć Ci parking, ale jednocześnie pomoże zapłacić za niego, w przypadku gdy będzie to konieczne.

Należy zauważyć, że Nokia Parking to nie aplikacja, tylko usługa, która jest opatentowana i na którą wyprzedawane są licencje. W najbliższym czasie, może więc ona trafić do wielu innych mobilnych oprogramowań, z których będziesz korzystał w przyszłości.

 No dobrze, jak jednak działa całość? Za pomocą współrzędnych GPS, usługa ustala jakie parkingi w okolicy są wolne. Parkingi podziemne posiadają na przykład informacje o ich wielkości o procencie zajęcia poszczególnych miejsc oraz dane o maksymalnych wysokościach pojazdów. Jeżeli wierzyć twórcom, aplikacja będzie zaznaczała nam także dokładnie i wyraźnie pojedyncze miejsca parkingowe, które są wolne!

Jeżeli parking będzie płatny, zostaniesz o tym automatycznie poinformowany i jeszcze przed pojawieniem się na nim, będziesz mógł rozpocząć przetwarzanie płatności. Oczywiście teoria od praktyki bardzo często mocno odbiega, dlatego nie bądźmy zbyt optymistycznie nastawieni przed premierą Nokia Parking. Jak myślicie, polskie parkingi zostaną uwzględnione, czy na razie nie mamy na co liczyć? 🙂

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama