michalrogowicz | 10-02-2017 11:51 |

Nokia Nseries. Pamiętacie te telefony? HMD Global chce je wskrzesić!

Nokia N95
Pamiętacie telefony Nokia Nseries? Mi szczególnie w pamięci utknął model Nokia N95, który na swoje czasy wyróżniał się funkcjonalnością oraz konstrukcją. Niestety był to Symbian, który już wtedy, powoli, miał najlepsze czasy za sobą. Ale nic straconego. Ponoć firm,a HMD Global zamierza wskrzesić serię Nseries!

HMD Global od początku roku jest właścicielem komórkowego interesu Nokii. I można powiedzieć, że firma ma ambitne plany. Nokia 6 sprzedaje się w Chinach jak „świeże bułeczki”, w Polsce na razie Nokii 6 nie zobaczymy, Nokia 8 ma zostać zaprezentowana na targach MWC 2017 w Barcelonie, ale muszę przyznać, ze plany wskrzeszenia serii Nseries bardzo mnie zaintrygowały!

Weług najnowszych, nieoficjalnych, informacji, przedstawiciele HMD Global zapowiedzieli, że zamierzają wskrzesić. Ponoć pierwszy model jest już w produkcji i ma pracować pod kontrolą procesora Snapdragon 6xx. I teraz mam hit! 🙂 Nowa Nokia ma się nazywać po prostu… Nokia N95! HMD Global chce przywrócić stare nazewnictwo.

W tej chwili nic więcej nie wiadomo. Oczywiście może okazać się to tylko i wyłącznie plotką, ale myślę, że Nokia N95 mogłaby zaskoczyć Klientów 🙂 Nie tylko nazwą, ale także, i przede wszystkim, funkcjonalnością.

A ktoś z Was czeka na nową wersję Nokii N95? :)?

źródło: NokiaPowerUser

 • Łukasz Krzyżanowski

  Chętnie kupię nową Nokie

 • Leszek Chudy

  Czekam tyle lat na powrót noki i wsparcia symbiana ale zaczynam wątpić . Chociaż aplikacje do poprawy internetu itp. mogliby wesprzeć

 • artukes

  Gdybym to ja mial decydować a oczywiście tak nie jest i nie bedzie to bym wskrzesił nie tyle n-Series co sama Nokie N9 a dokladnie jej system operacyjny MeeGo. Do tego nigdy oczywiście nie dojdzie ale troche nie rozumiem ani Nokii ani Hmd Global oy. Maja obok siebie firmę Jolla wraz z sailfish OS a wepchnęli sie na kolejna implemenyacje systemu zza oceanu Szkoda bo potencjal finów jest na miejscu i nie musieli by martwic o zyski jestem pewny ze z fińskim systemem mieli by potężne szanse zarówno na powrót do chwały jak i wyróżnienie sie z androidowego tlumu.
  artukes.

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama