Michał Rogowicz | 24-01-2014 12:23 |

Nokia Normandy to Nokia X? Smartfon z Google Android

Nokia Normandy

Nokia Normandy

Dzisiaj w sieci znalazłem bardzo ciekawą informację dotyczącą prawdziwej nazwy Nokia Normandy. Smartfon ma pojawić się w sprzedaży pod oznaczeniem Nokia X. Dość oryginalna nazwa prawda?

Do tej pory w sieci pojawiało się bardzo dużo wiadomości dotyczących Nokia Normandy z systemem operacyjnym Google Android. Urządzenie już miało kilka oznaczeń, m.in. Nokia Asha 1045, czy Nokia Asha 4xx. A dzisiaj mam kolejną nazwę i to wydaje się z bardzo wiarygodnego źródła.

Nokia Normandy to Nokia X?

Właśnie jako Nokia X w sprzedaży ma się pojawić smartfon firmy Nokia z systemem operacyjnym Google Android. Trzeba przyznać, że jak na fińskiego producenta jest to bardzo ciekawe rozwiązanie. Do tej pory Nokia nigdy nie stosowała tak krótkich oznaczeń. Zawsze były tam cyfry, litery lub połączenie tych dwóch możliwości. A teraz samo – Nokia X.

W sumie jest to smartfon bardzo tajemniczy. Do końca nie wiadomo na jakiej platformie będzie działał, jakie będzie miał konkretne funkcje, czy będą się jakieś ograniczenia, czy to logo Nokia, czy Microsoft się pojawi na obudowie, a najważniejsze – co z aplikacjami. Pytań jest naprawdę mnóstwo i można by je mnożyć praktycznie w nieskończoność, ale wszystko może wyjaśni się już za miesiąc.

Prawdopodobnie na targach Mobile World Congress 2014 zadebiutuje Nokia Normandy/Nokia X z Androidem. Natomiast sprzedaż ma się rozpocząć w marcu. W Polsce musi się ten smartfon pojawić, prawda?! 🙂

A co w ogóle sądzicie o nazwie Nokia X? Pasuje?

 • Zakrza

  Chodzi o to, że to dziesiąta Nokia, a sprzedawana będzie głównie w Rzymie. Kolejna będzie Nokia XX – co będzie symbolizować, że technologicznie Nokia jest ciągle w wieku dwudziestym, a później Nokia XXX – z funkcją wibratora i gołą waginą na tapecie.

 • Mizman

  Mam nadzieję, że Microsoft nie dopuści do sprzedaży tego bezsensownego potworka.

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama