michalrogowicz | 13-12-2013 13:42 |

Nokia Normandy. Smartfon Nokia z Google Android? Realne zdjęcia…

Nokia Normandy z Google Android

Nokia Normandy z Google Android

Coraz ciekawiej dzieje się w szeregach fińskiego producenta. Potwierdzają się wcześniejsze doniesienia, że Nokia pracuje nad własnym smartfonem z Google Android. W sieci są zdjęcia tego modelu, a także kilka ciekawych informacji.

Już we wrześniu informowałem, ze fiński producent telefonów komórkowych pracował nad smartfonem z systemem operacyjnym Google Android. Prototypy już powstały, a pierwszy model do produkcji i sprzedaży miał trafić w 2014 roku.

Teraz te informacje się potwierdzają. A wszystkie dzięki profilowi evleaks na Twitterze.

Nokia Normandy to Nokia z Google Android?

W serwisie mikroblogowym Twitter pojawiły się zdjęcia przedstawiające smartfon Nokia z systemem operacyjnym Google Android. To właśnie jest ten model, który miał się pojawić w 2014 roku? Ciekawe, ale co ciekawsze czy jakikolwiek się pojawi… Może i gdyby Nokia chciała, to może nie starczyć czasu… Przecież Microsoft już w 2014 roku oficjalnie przejmie dział telefonów komórkowych firmy Nokia.

Jednak wiemy coś ciekawego na temat Nokii z Google Android. Faktycznie taki model się może pojawić w sprzedaży, ale jest kilka ALE. Po pierwsze ma to być low-end z Androidem, a raczej systemem operacyjnym Android, ale z nakładką graficzną przygotowaną przez Nokie (Microsoft?) Jak znam życie, to niektóre osoby nawet nie będą wiedziały, że mają do czynienia z Androidem. Dobrze i źle… Ciekawe jak będzie z wydajnością, skoro będzie instalowany na słabszych sprzętowo urządzeniach.

Premiera ma się jednak odbyć i przewidywana jest na pierwszą połowę 2014 roku. Ale dokładnego terminu nie znamy i pewnie szybko nie poznamy.

Ciekawe co będzie w środku Normandii z Androidem…

Po co tania Nokia z Androidem?

Ja tak się tylko zastanawiam po co fińskiemu producentowi tani i słaby sprzętowo smartfon z Google Android, skoro mają system Asha OS. Do tej pory zbiera same pozytywne recenzje – wiadomo mało aplikacji, ale to jest tylko kwestią czasu i zaangażowania.

A może Nokia chce po prostu po promować swoją markę przed zniknięciem z rynku na 2 lata? Jest to jakiś pomysł, ale to musiałby by być jakiś topowy smartfon,a nie low-end…

Ale jak to mówi mój tata – pożyjemy, zobaczymy…

A Wy co sądzicie? Czy faktycznie Nokia Normandy z Androidem jest potrzebna?
Zwrócilibyście na niego uwagę? Ja na pewno…

  • Mirek

    ciekawe czy faktycznie się pojawi

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama