Michał Rogowicz | 15-06-2015 12:20 |

Nokia Moonraker. Tak miał wyglądać smartwatch Nokii?! Microsoft uśmiercił projekt

Nokia Moonraker smartwatch

źrodło: @evleaks/The Verge

Chociaż Nokia przespała temat smartfonów i po części tabletów, to jednak nie chciała popełnić tego samego błędu z smartwatchem. Niestety premiera tego sprzętu nie zdążyła się odbyć, bo Microsoft przejął dział mobilny i anulował ten projekt. Kodowe oznaczenie tego produktu to Nokia Moonraker.

Smartwatch o nazwie Nokia Moonraker miał pojawić się na rynku wraz z smartfonem Nokia Lumia 930, ale już wtedy firmy Nokia oraz Microsoft negocjowały przejęcie działu mobilnego i gigant z Redmond postanowił anulować ten projekt. Z pewnością było to spowodowane planami własnej opaski Microsoft Band.

Informacje o Nokia Moonraker przekazał niezawodny @evleaks na Twitterze, ale ten tweet został już usunięty, ale oczywiście niektórym udało już się pobrać zdjęcia. Projekt inteligentnego zegarka wygląda przyzwoicie – jest niemal identyczny jak konkurencja. W jego konstrukcji nie ma nic, przynajmniej nie widać tego, innowacyjnego.

Zobacz także: Smartwache MyKronoz kompatybilne z Windows Phone. Dzięki aplikacji

Według informacji dziennikarzy The Verge, Nokia Moonraker miała pozwalać na wykonanie zdjęcia, aparatem umieszczonym w smartfonie, bezpośrednio z poziomu zegarka. Oczywiście nie zabrało by usług muzycznych oraz sportowych.

Nokia Moonraker smartwatch

źrodło: @evleaks/The Verge

Ponadto inteligetny zegarek miał miec wymienne kolorowe paski, co by potwierdzało politykę „żywych” barw w produktach Nokii. Smartfony Lumia zaczęły się tym wyróżniać, co zostało miło przyjęte przez Klientów, więc nie dziwię się, że Nokia chciala podobnie postąpić w przypadku smartwatch. Swoją drogą pomarańczowa wersja bardzo mi się podoba…

Nokia Moonraker smartwatch

źrodło: @evleaks/The Verge

Nokia Moonraker. Szkoda, że nie ma?

Żałujecie, że Microsoft anulował ten projekt? Ja bardzo…

źródło: The Verge

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama