Michał Rogowicz | 26-06-2013 10:05 |

Nokia mocno rozwija mapy. Już 49 tys. map budynków z 45 krajów w Here Maps

mapy budynków here mapsUsługa Here to jeden z kluczowych elementów fińskiego producenta, który przyciąga klientów. Dlatego Nokia nie zapomina o tym narzędziu i nadal je rozwija. Obecnie jest już 49 tys. map budynków (centra handlowe itp.) z 45 krajów na świecie. Niezła liczba prawda?

Przedstawiciele Nokii na swoim oficjalnym blogu poinformowali, że obecnie „zamapowanych” budynków w Here Maps jest 49 tys. z 45 różnych krajow. I nie są to tylko centra handlowe, ale także najważniejsze miejsca w mieście, np. ważne sklepy, czy ulice.

Każdy budynek, który jest zamapowany jest oznaczony niebieską ikonką. Ja już chodziłem sobie z Here Maps po Starym Browarze w Poznaniu i nie ma żadnych problemów. Jest kilka kolorów, które ułatwiają wyszukiwanie miejsc. Każda barwa jest powiązana z inną usługą, np. zielony to restauracja, żółty – kino, a fioletowy – sklep z ubraniami. Dostępne są także informacje o adresie, nawigacji do tego miejsca, a także numer telefonu.

Jeśli centrum handlowe ma więcej niż jedno piętro, to oczywiście możemy pośród nich wybierać.

Przedstawiciele fińskiego producenta zapewniają, że co trzy miesiące w Here Maps pojawia się około 1 tys. nowych budynków. Obecnie jest to 475000000 metrów kwadratowych objętych tą usługą.

Jest to naprawdę bardzo dobry wynik Here Maps. A Wy już korzystaliście z widoku budynków?

infografika here maps

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama