Michał Rogowicz | 20-04-2015 14:13 |

Nokia czeka na koniec umowy z Microsoftem? Chce wrócić na rynek!

Nokia Lumia 735Jak powszechnie wiadomo Nokia podpisała z umowę z Microsoftem, w ramach której „wydzierżawiła” dział telefonów komórkowych oraz patenty. Pierwsza współpraca ma się zakończyć w trzecim kwartale 2016 roku i zaraz po tym mają się pojawić nowe telefony komórkowe firmy Nokia! Oby to była prawda!

Już wiele razy pisałem o tym, że Nokia ma plany na powrót na rynek telefonów komórkowych, ale także donosiłem o tym, że fiński producent skupi się na rozwoju w branży sieciowej. Ostatnio Nokia kupiła za 16 mld dolarów konkurencję – Alcatel-Lucent. Ponadto ponoć zamierza sprzedać dział Here. Na razie jest pewne, że Nokia kupiła konkurencję…

Ale najnowsze informacje donoszą o tym, że Nokia zaraz po zakończeniu umowy z Microsoftem zamierza wrócić na rynek smartfonów, telefonów komórkowych. I ma to być mocne uderzenie. Umowa z Microsoftem kończy się w trzecim kwartale 216 roku i zaraz po tym Nokia ma wypuścić do sprzedaży nowe telefony. I będą to smartfony z logiem Nokia na obudowie.

Jak na razie Nokia wypuściła do sprzedaży tylko jeden produkt i będzie to tablet internetowy Nokia N1 z systemem operacyjnym Android. Urządzenie zostało bardzo dobrze przyjęte na rynku chińskim i notuje tam całkiem dobre wyniki sprzedaży…

Ja naprawdę mam nadzieje, że Nokia wróci na rynek jako producent telefonów komórkowych

Ktoś jeszcze z Was ma taką nadzieje, czy tylko ja? 🙂

źródło: phoenarena.com

 • Robek

  Nokia hmmm…powrót mile widziany 😀

 • pakierhakierxd

  Ładnie 😉

 • placek

  Może wreszcie znowu adres strony będzie zgodny z treścią informacji 🙂

 • BemolPL

  Ojojoj widzę że muszę kolejny raz tłumaczyć…. Nokia wróci do telefonów, nie będzie ich produkowała, tylko licencjonowała (przykład „Nokia” N1) Nokia nie ma zamiaru robić jak to powiedziałeś „I ma to być mocne uderzenie”, nie będzie żadnego zasypu rynku smartphone z logo „Nokia” owszem urządzenia będą się pojawiały ale nie będą to zasypy, Nokia zamierza wejść w świat robotyki, internet rzeczy. No i jeszcze trochę wyjaśnień. Alcatel-Lucent nie ma nic wspólnego z Alcatelem który produkuje Smartphone, bo prawa do tej marki posiada chiński TCL.

  IMO, nie ma się co cieszyć. Nokia będzie licencjonowała, a całą robotę będą odwalać chińscy partnerzy. Szkoda, myślałem że nokie stać na coś więcej. Wygląda na to że zastanę z Lumią. Jeżeli ktoś nie posiada wystarczającej wiedzy na temat sytuacji Noki, proszę o nie krytykowanie mojego komentarza, wymądrzania się, robienia gównoburzy.
  Pozdrawiam !

 • Dymek456

  Będzie miło zobaczyć nokie z Androidem

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama