Michał Rogowicz | 05-02-2013 13:11 |

Nokia ma gotowy tablet, ale czeka na dobry moment?!

Nokia Tablet z Windows RT na MWC 2013Od dłuższego czasu w sieci krążą plotki, że Nokia pracuje nad tabletem internetowym. Po wypowiedzi CEO Nokii stwierdzam, że Nokia ma gotowy tablet, a na pewno koncepcje i czeka tylko na odpowiedni moment na premierę.

Od momentu ogłoszenia współpracy przez Nokie i Microsoft, w sieci pojawiły się informacje kiedy pojawi się pierwszy tablet internetowy Nokii, bo to w końcu nastąpi. Od kilku tygodni pojawiają się coraz konkretniejsze wiadomości.

Już kilkanaście dni temu informowaliśmy, że Nokia zamierza na Mobile World Congress 2013 w Barcelonie zaprezentować tablet internetowy z systemem operacyjnym Windows 8 RT.

Teraz na temat tabletu wypowiedział się sam szef Nokii, Stephen Elop. Z jego wypowiedzi można wywnioskować, że Nokia ma już gotowy koncept tabletu internetowego i czeka tylko na odpowiedni moment na premierę.

Jak powiedział Stephen Elop, CEO Nokii, obecnie Nokia analizuje sytuację na rynku, a dokładniej jak prezentuje się sprzedaż tabletu Surface. Nokia zamierza wyczekać na odpowiedni moment na premierę multimedialnego tabletu internetowego.

Zobacz także: Tablet Nokii w marcu 2013? Pewna restauracja oferuje go jako nagrodę…

Pewnie w ten sposób Elop chce zapewnić sukces rynkowy tabletu. Jednak, aby się tak stało, to urządzenie musi się wyróżniać innowacyjnością, tak jak najnowsze Lumie. Inaczej sprzedaż tabletu będzie kiepska i nie ma sensu na produkcję.

Tablet od Nokii to ewidentna konieczność, bo idealnie pasuje do całego ekosystemu Windows. Takie urządzenie będzie idealnie zgrywało się z całością.

Jednak, czy Elop wierzy w ogóle w sens produkcji tabletu? Z jego wypowiedzi można wywnioskować, że nie koniecznie, ale sama premiera tabletu jest nieunikniona. Tylko Nokio postaraj się!

  • Silvertide

    Szkoda zachodu.. Jest już pozamiatane, po prostu zbyt późno! Będzie to samo co z Surface vs iPad w IV kwartale 2012. Zwyczajne K.O…. Dodam tylko że na horyzoncie jawi się już tablet Sony Xperia Z. 

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama