Michał Rogowicz | 22-08-2012 13:53 |

Nokia Lumia z PureView w ciągu najbliższych kilku tygodni

Nokia Lumia z PureView, twitterTakie wnioski można wyciągnąć z informacji, która przedstawiciele firmy Nokia napisali w serwisie mikroblogowym Twitter.

Na pytanie jednego użytkownika o smartfon Lumia z PureView, firma Nokia odpowiedziała dość krótko, ale bardzo treściwie. Przedstawiciel radzi wstrzymać się jeszcze kilka tygodni, aby zobaczyć lub uzyskać więcej informacji na temat smartfona Nokia Lumia z PureView.

Ja z tej wiadomości bardzo się ciesze, ponieważ po teście smartfona Nokia 808 PureView jestem zachwycony tą technologią i już nie mogę doczekać Lumii z PureView. Na pewno będzie to hit sprzedaży, jeśli cena będzie optymalna.

A być może już na Nokia World 2012 dowiemy się czegoś więcej? Oby! 🙂

Ktoś z Was też czeka na Lumie z PureView?

źródło: mynokiablog.com

 • Bartek

  gdyby nie ten Windows byłby do przyjęcia… 808 jest jednym z najlepszych smartfonów Nokii.

  • Michal_Rogowicz

    ale powiedz mi, czemu nie Windows Phone 8?

 • Jestem jak najbardziej za ;). Chociaż ze swojej N8 jestem też zadowolony i czekam na odświeżenie 😉

  • Michal_Rogowicz

    zgadzam się, 808 doskonale pokazała możliwości 🙂

 • Artmuzak

  Nokia powinna wykorzystać solidność wykonania swoich smartfonów. PureView to krok milowy w rozwoju aparatu w smartfonach i długo będzie to najlepsza technologia. Czekam ze strony Nokii na mocne smartfony wielordzeniowe. Jaki będzie Windows Phone 8 zobaczymy. Oby nie posiadał błędów poprzedniej wersji. Do tego, aby  WP8 stał się popularny potrzeba jego przyjaznej strony dla użytkownika, oraz szerokiej gamy darmowych aplikacji. Cokolwiek jest na Androida, musi być również na WP8. Nokia musi jak najszybciej wypuścić smartfon z 4 rdzeniowym procesorem i minimum 1GB RAM.

  Podaję przepis na pewny sukces :
  4 rdzenie
  2 GB RAM
  32GB pamięci rozszerzanej za pomoca karty do +64GB
  Kamera z technologią PureView
  ekran, 4,5 – 4,8 cala 
  Cena w okolicach SG3. Uważam, że sukces przy takich parametrach będzie gwarantowany. Pytanie, czy sprzedaż smartfona o takiej konfiguracji sprzętowej byłby dla Nokii opłacalny w takiej cenie ?. Na przykład 808 jest stanowczo za drogi. Obawiam się, że patrząc na jego cenę „moja” Lumia musiałaby oscylować w okolicach 3500 zł, a to byłoby jak tama na rzece i zabiłoby popyt. Nokia musi konkurować ceną, skoro ma doskonałe wykonanie. Zamknięcie produkcji w Finlandii to dobry znak cięcia kosztów produkcji, ale zobaczymy, czy się to przełoży na ceny nowych serii, oraz czy jakość nie spadnie.

  Ciekawe w jakiej specyfikacji wypuszczą nowe Lumie. Uważam, że powinni nastawić się na obrót przy minimalnej marży i sprzedawać jak najwięcej słuchawek w jak najlepszej cenie.

  • prx

   Tylko, ze Galaxy S3 w wersji na Polskę ma 16 GB pamięci, 1 GB ram i aparat 8 MPX i kosztuje 2499 zł. Wersja 32 GB S3 którą w Polsce na prawdę trudno dostać kosztuje 2899 zł. Raczej dorgi by był telefon z twoją specyfikacją. Do 4 rdzeniowego S4 pro Qualcomm montuje układ graficzny Andreno 320 co powoduje, że procesor jest ponad dwa razy szybszy od Exynossa, ale też znacznie droższy. Zmiana rozdzielczości aparatu z 8 MPX do 20 MPX (bo tyle maksymalnie może obsłuzyć układ Qualcomma) znacząco podniesie cenę. Ty dodatkowo proponujesz zwiększyć ilość ramu co przy tak potężnym układzie rzeczywiście ma sens ale także dodatkowo pdniesie cenę. Jeżeli Samsung gs3 w wersji 32 gb kosztuje 2800 zł to ta lumia (patrz. lepszy procesor, 2 razy więcej ramu, 2,5 raza więcej MPX i specjalna technologia Pure View, dorższy układ graficzny, zastosowanie droższej poliwęglanowej obudowy zamiast Samsungowego plastiku) będzie kosztowałą minimum 3200 zł  

 • Pajo1980

  te z wyższej półki są solidne ,jeśli chodzi o Lumie z PureView to ciekawe czy będzie ten sam aparat czy odchudzą go trochę bo coś mi się wydaje że nie będzie dokładnie taki sam jak w 808

  • prx

   Proceory Snapdragon S4 obsługują  aparaty do 20 MPIX i to prawdopodobnie taki będzie w Lumii pure view.
   Specyfikacje procesorów Qualcomm snpdragon:
   S4 plus modele
   APQ8060A
   MSM8960
   MSM8660A
   MSM8260A
   procesory dwurdzeniowe z GPU Andreno 225 i taktowaniem do 1,7 ghz
   Qualcomm Snapdragon S4 plus modele:
       APQ8030
   MSM8630
   MSM8230
   MSM8627
   MSM8227
   dwurdzeniowe z GPU  Andreno 305 i taktowaniem 1,7 GHZ
   S4 pro
   MSM8960T
    dwurdzeniowy z GPU Andreno 320 i taktowaniem 1,7 GHZ
   APQ8064
   czterordzeniowy z GPU Andreno 320 i taktowaniem 1,7 GHZ
   wszytkie procesory wykonane są w procesie technologicznym 28 nm.
   Źródło: http://www.qualcomm.com/chipsets/snapdragon

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama