Michał Rogowicz | 30-09-2014 11:27 |

Nokia Lumia 930. Zdjęcia i filmy wykonane aparatem PureView 20 Mpix

Nokia Lumia 930 obiektyw PureViewWczoraj miałem dla Was pierwsze wrażenia dotyczące korzystania z smartfona Nokia Lumia 930, a dzisiaj mam dla Was sporo materiałów, które pokazują, że aparat fotograficzny PureView 20 Mpix to bardzo dobre narzędzie do uchwycenia ważnych chwil.

Nokia Lumia 930 to jeden z najnowszych smartfonów w ofercie firmy Nokia, a dokładniej w Microsoftu. Ponadto wyróżnia się bardzo dobrym aparatem. Jest to obiektyw stworzony przez firmę ZEISS, a technologia wykorzystywana do fotografowania i kamerowania to PureView. Do dyspozycji jest matryca 20 megapikseli.

Przygotowałem dla Was kilkadziesiąt zdjęć oraz trzy filmiki, które zostały zrealizowane przez smartfona Nokia Lumia 930. Fotki są naprawdę bardzo dobrej jakości – barwy są nasycone, nie przesycone. Podczas robienia zdjęć w naturalnym, dziennym świetle nigdy nie narzekałem na jakość, za każdym razem byłem zadowolony. Nie ma widocznych zbyt wielkich szumów – można je jedynie dotrzeć w nocy. Ponadto zdarzało się, że czasami aparat nie chciał złapać ostrości, gdy przed obiektywem było zbyt dużo różnych świateł itp. – zauważyłem to po zmroku.

Jeśli chodzi o filmy, to stabilizacja obrazu zdaje egzamin. Obraz jest stabilny, można go oglądać, dzięki temu ostrość też nie jest utracona. W dzień z filmami na pewno nie będziecie mieć problemu. Gorzej jest niestety w nocy. Chociaż lampa doświetlająca jest mocna, to gdy staniemy za blisko to niestety nic nie będzie widać. Z bliższej odległości owszem, co możecie zobaczyć na poniższym filmiku.

Ponadto bardzo fajnie i sprawnie działa funkcja przybliżania. Wystarczy wyrazić chęć wykorzystania zoomu za pomocą palców, a przybliżanie wykonuje się automatycznie i bardzo sprawnie, bez utraty jakości.

Oryginalne rozdzielczości znajdziecie w trzech paczkach ZIP, które dostępna są tutaj, tutaj i tutaj.

Nokia Lumia 930. Filmy nagrane kamerą

Nokia Lumia 930. Zdjęcia wykonane aparatem

Nokia Lumia 930. Zdjęcie wykonane aparatem

 • Serio? Nie chcę być złośliwy, ale zdjęcia suszarki z praniem i kostki brukowej? Nie wspomnę już o misce z … zupką chińską?

 • Andrew

  Nie sposób zrobić zdjęcie złe ale trzeba pokazać że telefon potrafi zrobić i dobre zdjęcia.

 • elvis_124

  Szkoda że autor „testu” nie wysilił się choć trochę. Pomijając zdjęcia, które są żenujące, również filmy nic nie wnoszą – co niby ma pokazać film, na którym widoczne są same statyczne obrazy: blok i zaparkowane samochody? Powiem szczerze, po obejrzeniu tej zacnej „galerii” można stwierdzić, że jakość zdjęć jest fatalna. A wystarczyło znaleźć jakieś ciekawe plenery – w Poznaniu ich nie brakuje, zrobić zdjęcia w różnych warunkach, tak samo wideo. Nokia 930 ma naprawdę świetny aparat, zdjęcia wychodzą fenomenalne. Niestety oprócz sprzętu potrzebne są jeszcze chęci, umiejętności i przynajmniej podstawowa wiedza. Jak można robić zdjęcia ulicy nocą z włączoną lampą błyskową??? Cały ten materiał powyżej to antyreklama tego całkiem dobrego smartfona. Niestety. Pozdrawiam i życzę powodzenia w przyszłości.

 • LukaszS.

  Nie podoba mi się jak pracuje stabilizacja w filmach nokii ktore przedstawiles. stabilizacja w nokii 920 była swietna. Obecnie mam 1020. Pod wzgledem detali i ostrosci to mistrz ale stabilizacja to juz nie to samo. 930 ma jeszcze gorsza w mojej ocenie

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama