Michał Rogowicz | 14-02-2014 12:48 |

Nokia Lumia 930 to Lumia Icon dla reszty świata?

Nokia Lumia Icon Nokia Lumia 930 to Lumia Icon dla reszty świata?

Nokia Lumia Icon

Nokia Lumia Icon to najnowsza Lumia z Windows Phone, ale będzie dostępna tylko w sieci Verizon, a szkoda, bo specyfikacja tego urządzenia robi wrażenie. Jednak fiński producent nie zapomina o reszcie świata i planuje smartfona Nokia Lumia 930. Ma to być nieco gorsza wersja Lumii Icon.

Nokia Lumia Icon to obecnie chyba najlepszy smartfon fińskiego producenta z systemem operacyjnym Windows Phone. Niestety jest on dostępny na wyłączność w ofercie amerykańskiej sieci komórkowej Verizon. Jednak Nokia planuje jeszcze wersję przeznaczoną na resztę świata. Ma to być smartfon Nokia Lumia 930, ale o nieco słabszej specyfikacji niż Lumia Icon.

Co ciekawe, Nokia Lumia 930 jest bardzo zbliżonym modelem do Nokia Lumia 1520 Viis. Już wcześniej takie informacje się pojawiały, ale nadal nie ma oficjalnego potwierdzenia.

Nokia Lumia 930. Na co możemy liczyć?

Oczywiście wszystkie te informacje nie są potwierdzone, ale bardzo prawdopodobne.

Nokia Lumia 930 ma charakteryzować się wyświetlaczem o przekątnej 4,5 cala i rozdzielczości full HD. Interfejs operacyjny zapewni system operacyjny Windows Phone, być może już w wersji Windows Phone 8.1.

Za prawidłowe funkcjonowanie smartfona ma odpowiadać 4-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 oraz 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Na dane oraz aplikacje producent przygotował 32 GB.

Z kolei niezmieniony, w porównaniu do Lumia Icon, ma zostać aparat fotograficzny. Matryca PureView to 20 megapikseli z możliwością nagrywania filmów full HD z optyczną stabilizacją obrazu oraz autofokusem.

Sama konstrukcja ma być nieco inna niż Lumia Icon, ale bardzo zbliżona.

 • liukang

  Mam nadzieję że nie obetną specyfikacji tak jak to zrobili z 925 vs. 928.

  • Rafał

   Nie rozumiem tej śmiesznej polityki,czemu nokia wypuszcza tyle mało co różniących się od siebie modeli, zrobiliby np 8 modeli Lumii ale naprawdę porządnych a nie wypuszczali 30 modeli różniących sie numerami

   • http://infonokia.pl/ Michał Rogowicz

    Samsung tak robi i dobrze im to wyszło.

    Jednak sam chcialbym bardziej zróżnicowane Lumie

 • Newsletter

 • Ostatnie komentarze
 • Reklama