Michał Rogowicz | 28-10-2013 13:08 |

Nokia Lumia 929 wyciekła. 5 cala, aparat 20 Mpix i co jeszcze? [wideo]

Nokia Lumia 929

Nokia Lumia 929

Dzisiaj w sieci znalazłem informacje o kolejnym smartfonie firmy Nokia. Ma to być model Nokia Lumia 929 z ekranem 4,7 cala i aparatem fotograficznym PureView o matrycy 20 megapiksela. Ale to nie wszystko, co może jeszcze zaoferować Nokia Lumia 929?

Nokia stawia na duże?

W ostatnich tygodniach firma Nokia zdecydowanie zmieniła politykę. Przed absencją na 3 lata, producent nie chce odejść bez echa. Pokazał model Nokia Lumia 625 z ekranem 4,7 cala, potem dwa phablety Nokia Lumia 1320 oraz Nokia Lumia 1520, które mają wyświetlacz 6 cali.

Nie dziwi mnie w sumie ten fakt, ponieważ ostatnio nastała moda na tablety i duże urządzenie z dotykowym ekranem. W ten sposób Nokia powinna się dobrze wpisać w trend, ale w sumie szkoda, że tak późno. Ale oby nie za późno… W sumie model Nokia Lumia 1520 ma dość mocną specyfikację, m.in. aparat fotograficzny PureView 20 Mpix.

Jednak nie można zapominać, że o modelu Nokia Lumia 929 usłyszeliśmy już kilka tygodni wcześniej. Wtedy pojawiła się biała wersja.

Nokia Lumia 929 – pierwsze informacje

Nowy smartfon Nokia Lumia 929 ma mieć wyświetlacz o przekątnej 5 cali. Oczywiście wspierać będzie rozdzielczość 1080p, czyli Full HD. Co ważne nie zabraknie obsługi ikon w trzech kolumnach.

Aparat fotograficzny ma korzystać z technologii PureView, a matryca ma charakteryzować się wielkością 20 megapiksela. Taki układ powinien zapewnić dobrej jakości zdjęcia.

Niestety więcej na temat specyfikacji nie wiadomo, ale można się domyślać, że nie zabraknie WiFi, Bluetooth, usług Here, czy być może nawet NFC…

Nokia Lumia 929 nie dla Europy?

Jednak klienci w Europie raczej tym modelem się nie nacieszą. Według informacji i oznaczeń na obudowie, Nokia Lumia 929 ma być przeznaczona tylko i wyłącznie dla amerykańskiego operatora Verizon. A szkoda, bo zapowiada się nieźle.

Ale nie zdziwię się jeśli klienci z Europy dostaną swoją wersję Lumii 929… Chcielibyście?

  • fan Lumii

    chciałym tkaą Lumie

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama