Michał Rogowicz | 15-05-2013 09:40 |

Nokia Lumia 925 z obudową w aluminiowej ramce. Nie ma uścisku „śmierci”?

Nokia Lumia 925 zasięgNokia postanowiła zaprezentować nam coś innego w swoich smartfonach. Otóż w Nokia Lumia 925 antena sieci komórkowej została umieszczona w metalowej ramce, która jest na całym smartfonie. Co najważniejsze, nie ma takiego błędu, jak w iPhone 4.

Multimedialny smartfon iPhone 4 jako pierwszy miał antenę umieszczoną w boku obudowy, co niestety skutkowało tym, że gdy zasłoniło się antenę choćby ręką, to zasięg bardzo się pogarszał, jak nie znikał. Szczególnie rozmowa z kimś była uciążliwa, bo smartfona trzeba było trzymać w inny, niż normalnie, sposób.

Na szczęście ten problem nie dotyczy najnowszej Nokia Lumia 925, która również ma antenę umieszczoną w metalowej ramce wokół obudowy. Jednak tutaj problem z słabszym zasięgiem, gdy się go „obejmie” nie istnieje. Nokia doskonale to rozwiązała i nie popełniła gafy Apple.

Jak zapewnia autor poniższego filmiku, zasięg w Nokia Lumia 925 w żaden sposób nie jest powiązany z tym, jak go trzymamy. I faktycznie na wideo nie widać żadnych zmian w zasięgu. Ciekawi mnie, czy tak będzie faktycznie, czy to po prostu filmik. Wszystko okażę się już, gdy pierwsze modele Lumii 925 dotrą do klientów.

Jak myślicie, Nokia popełniła ten sam błąd co Apple?

 • Piotrek

  Heheh ale by dali ciałą 😀

 • Daniel

  A jednak jest duży problem z anteną. Mam tą nokie zakupioną w uk w wolnej sprzedaży i antena jest tragiczna. Wystarczy ze obejme telefon a zasieg spada na jedna kreske lub calkiem zanika, masakra. I nie jest to wina mojego modelu bo ludzie ktorzy zakupili ten telefon w vodafonie albo 3 maja ten sam problem. Mam nadzieje ze to wina oprogramowania bo jak nie to ten model bedzie porazka.

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama