Michał Rogowicz | 05-09-2012 22:34 |

Nokia Lumia 920 i Nokia Lumia 820 to naprawdę świetne smartfony. Relacja z premiery

Nokia Lumia 920Dzisiaj odbyła się światowa premiera dwóch nowych multimedialnych smartfonów Nokia Lumia, które dają szansę na odrodzenie się fińskiego producenta. Ja już dzisiaj mogłem zobaczyć Nokie Lumia 820 i Nokie Lumia 920 w Warszawie, na polskiej prezentacji.

Najpierw wszyscy zgromadzeni dziennikarze obejrzeli wspólnie relację live z konferencji Nokii, z Nowego Jorku. Początkowo serwery były tak przeciążone, że nawet adres internetowy dostępny tylko dla pracowników Nokia Poland nie działał. Jednak po kilkunastu minutach oczekiwania wszystko stało się jasne.

Nokia Lumia 920 to zdecydowanie najlepszy smartfon z Windows Phone, jak nie tylko. Wyróżnia się ekranem 4,5 cala z technologią PureMotion+ HD, która, jak zapewniają, producenci jeszcze nigdy wyświetlacz Nokii nie był tak zaawansowany technologicznie.

Ponadto ten model wyróżnia się bezprzewodowym ładowaniem, NFC, LTE, procesorem Snapdragon S4 1,5 GHz, 1 GB pamięci RAM, Bluetooth 3.1, bateria 2000 mAh, czy technologia PureView 8 megapiksela. Dodatkowo kamera została wyposażona w stabilizację obrazu. W ten sposób zminimalizowano pogorszenie jakości fotki przez drganie rąk.

Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920 to naprawdę bardzo dobrze wykonany smartfon. Przekonałem się o tym biorąc go do ręki, ale niestety nie mogłem za dużo nim się pobawić, ponieważ jeszcze na to nie zezwalał producent. Obudowa została wykonana z poliwęglanu.

Druga nowość to Nokia Lumia 820, która jest mniej zaawansowana technologicznie, ale za to wyróżnia się obsługą kart microSD do 32 GB. Ale sama specyfikacja nie jest dużo gorsza od Lumii 920 – brak jest PureView i PureMotion+ HD. Za to klient może skorzystać z NFC, LTE, ekranu 4,3 cale z ClearBlack, Snapdragon S4 1,5 GHz, GPS, Bluetooth 3.1.

Nokia Lumia 820

Dodatkowo Nokia Lumia 820 będzie można „ubrać” w obudowę, którą całkowicie zmieni wygląd naszego smartfona. Do wyboru będzie 7 różnokolorowych nakładek na tylną klapę obudowy. Jednak same obudowy będą sprzedawane w trzech różnych wersjach – na pewno z bezprzewodowym ładowaniem i bez.

Niestety w tym modelu obudowa nie została wykonana z poliwęglanu, a z przodu umieszczono hartowane szkło, a z tyłu mieszankę plastiku.

Zdecydowanie najciekawszą i innowacyjną funkcją jest bezprzewodowe ładowanie – inaczej Wireless Charging. Niestety ładowarka do wspierania tej technologii nie będzie dostępna w zestawie. Jednak smartfona będzie można naładować innymi ładowarkami tego typu (od innych producentów), ale muszą działać w tym samym standardzie.

Ładowarka, jak i same nowe Lumie, pojawią się w sprzedaży w tym roku, ale kiedy? Tego jeszcze nie wiadomo. Przedstawiciele Nokia Poland nie chcieli zdradzać konkretnych terminów, bądź ich sami nie znają.

Uwaga i teraz hit. Wyświetlacz w smartfonie Nokia Lumia 920 będzie można użytkować za pomocą grubych rękawic (w zimie), długopisu, czy tipsów. Szczególnie ta ostatnia opcja może spodobać się płci pięknej…

Jednak to nie koniec zalet nowych Lumii. Nokia przygotowuje serię gadżetów przygotowanych z JBL i innymi firmami. W ten sposób za pomocą tagów NFC będzie można szybko sparować smartfona z głośnikiem, czy innym sprzętem. Akcesoria, może nic wielkiego, ale mogą przyczynić się do jeszcze większej ekspansji nowych modeli…

Ponadto podsumowano Nokia Developers’ Challenge 2012. W pierwszym etapie zebrano około 150 aplikacji oraz ponad 1000 pomysłów na aplikację.

Mi się osobiście bardzo spodobała Nokia Lumia 920 i ten model ma szansę na naprawdę świetną sprzedaż. Tym modelem fiński producent naprawdę może odbić się od dna…. I ja się z tego powodu bardzo cieszę, a samych testów Lumii 920 już się doczekać nie mogę!

 • Zakrza

  Za dużo emocji. Radzę przeczytać news jeszcze raz i nieco przeredagować.

  Co do telefonów to jednak 820 jest dużo bardziej uboga niż 920. Oba są bardzo fajna, ale cena będzie pewnie porażająca. Ciekawy jestem czy sprawdzają się plotki o Lumii z serii 1000 i 600.

 • Tygrysek

   no właśnie. ciągle cena jest barierą…

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama