Michał Rogowicz | 15-05-2013 11:06 |

Nokia Lumia 820. Problem z oprogramowaniem aparatu? Problem naszego Czytelnika

Nokia Lumia 820 i Lumia 900. Porównanie aparatuMój znajomy, a zarazem Czytelnik bloga ma obecnie dwa smartfony Nokia Lumia 820 oraz Nokia Lumia 900. Model Lumia 820 dokupił tylko dla systemu Windows Phone 8, ale niestety zawodzi go aparat fotograficzny. Czy to wina oprogramowania?

Pozwalam sobie przekopiować całego jego maila, abyście dokładnie zrozumieli jego sytuację, a ktoś może będzie znał rozwiązanie.

Witam!

Moim problemem sa fotografie wykonywane przez tel. Kom. Lumia 820, mam drugi tel. Lumia 900 (a właściwie aparaty foto. Tych dwóch urządzeń) który robi o niebo lepsze zdjęcia, ale używam teraz 820 ze względu na nowszy system. Chciałbym aby poziom szczegółów i kolorów choć zbliżony była to tych z 900.

Zdjęcia robione są w tym samym momencie z tego samego miejsca na ustawieniach fabrycznych automatycznych, odrobinkę poprzycinałem aby ukazać dokładnie ten sam obraz.

Co mnie zastanawia, dlaczego te robione lumia 900 maja bardziej żywe kolory, jest większy poziom szczegółów/detali co widać szczególnie przy zdjęciach portretowych, w 900 ostrość łapana jest tam gdzie powinna być a nie jak w 820 po całości i później się zlewa (nie dotyczy macro) (akurat portretu tu brak ale to z doświadczenia z urządzeniami;)).

Przy obróbce zauważyłem ze zdjęcia z 900 sa po zapisie lepszej jakości. Może ma ktoś pomyśł jak zmienić parametry kompresji jasności ostrości i całej reszty ustawień Nokii na własne. Wołałbym najlepsza jakość jpg i niż to co oferuje producent.

Zdjęcie zrobione tutaj celowo zostało poddane tak wielkiej kompresji jpg przy sklejaniu aby ukazać ze 900 robi lepsze zdjęcia niż 820 czyli w ustawieniach zapisu jpg i barwy/ostrości/jasności są inna a co za tym idzie w aparacie teoretycznie lepszym(820) co widać po parametrach do góry, po zrobieniu zdjęcia prezentuje się ona dużo gorzej niż z 900 (bez kompresji różnice te nie są widoczne, tylko kolory i poziom szczegółów delikatnie).

Ktoś ma pomysł na zmianę parametrów ap i zapisu jpg czy tez cokolwiek(integracja w system czy coś innego)?

I teraz pytanie do Was, czy może ktoś zna rozwiązanie tego problemu? Może pomóc w jakieś modyfikacji softu? A może ktoś z Was ma dokładnie taką samą sytuację?

Pełna rozdzielczość zdjęcia po kliknięciu tutaj.

Porownanie aparatu nokia lumia 820 i lumia 900

 • Michal_Rogowicz

  dzięki za ciekawy materiał 🙂

  • Sebastian

   Spoko ciekawe czy uda nam sie znalesc rozwiazanie 😉 w symbinach byly mody ktore umlzliwialy zmiane parametrow zapisu zdjecia a WP8 to chyba tylko jakas aplikacja moze rozwiazac 😉

   • Michal_Rogowicz

    chyba tylko nokia lub microsoft mógłby coś zdziałać

 • Potok666

  tak przyglądałem się tym zdjęciom i widzę że L820 ma tak jakby za duży kontrast w zdjęciach, zdjęcie 4 i5 w L900 nie jest ostre. Zdjęcia numer 2 jest ze psute moim zdaniem źle ustawiona ostrościa i poruszeniem telefonu przez autora.

  Widać też że L820 ma większe zaszumienie,

  • Sebastian

   wlasnie dokladnie w tym zaszymieniu problem… przy obrobce ciezko z ziarnem cos zrobic… i to mnie najbardziej irytuje ;/

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama