damian | 05-09-2012 17:31 |

Nokia Lumia 820 – 4.3-calowy wyświetlacz AMOLED!

Nokia LumiaChociaż cały czas nie opadły emocje po prezentacji smartfona Nokia Lumia 920 w czasie trwającego właśnie w nowym jorku eventu fińskiego producenta urządzeń mobilnych, zaprezentowany został już kolejny smartfon, a mianowicie Nokia Lumia 820! Urządzenie posiada mniejszy wyświetlacz niż flagowy model oznaczony numerkiem 920 i brakuje w nim kilku innowacyjnych rozwiązań dzisiaj zaprezentowanych i tak powinien jednak okazać się solidnym i wartościowym nabytkiem.

Nokia Lumia 820 posiada wyświetlacz 4.3-cala AMOLED w rozdzielczości WVGA (niestety brak HD), obsługujący technologię ClearBlack. Czułość ekranu jest dokładnie taka sama jak w 920, dzięki czemu smartfona możemy używać nawet w rękawiczkach, w całym pakiecie zabrakło jednak PureMotion HD+.

Smartfon wykorzystuje obudowę wykonaną z włókna węglowego, w przeciwieństwie do Lumi 920, mamy jednak dodatkowo możliwość zamontowania ochronnych nakładach na tylną obudowę, które dostepne są w zróżnicowanych kolorach.

Jeżeli chodzi o specyfikację, to Nokia Lumia 820, posiadała będzie dokładnie ten sam chipset co starsza siostra, czyli Qualcomm S4, z dwurdzeniowym procesorem o taktowaniu zegara na poziomie 1.5GHZ, 1GB pamięci RAM oraz baterię 1650mAh, czyli delikatnie mniejszą. Do ładowania Lumi 820, także będziemy mogli wykorzystać poduszkę Fatboy, a żeby ją całkowicie zapełnić, będziemy musili wgrać do jej pamięci aż 8GB danych!

Lumia 820 nie posiada niestety technologii PureView, która wprowadziła tak dużą innowacyjność do Lumi 920. Zamiast tego, otrzymujemy jednak migawkę od Carl Zeissa robiącą zdjęcia w jakości do 8MP, więc także będziemy zadowoleni!

To, czym może poszczycić się jeszcze Lumia 820, to z pewnością łączność LTE oraz wykorzystanie technologii NFC, a także nieduża, bo wynosząca zaledwie 160g waga! Czy ktoś z Was byłby zainteresowany tymże smartfonem? 🙂

 • Zakrza

  A za ile? Ma autofocusa?

  • Damian

   Ceny nie podali niestety, jedyne co zdradzili, że pojawi się w czwartym kwartale „na wybranych rynkach”

   • Zakrza

     To i trudno odpowiedzieć na postawione pytanie.

 • Tomek

  Masakra, tylko dwa smartfony, kolorowe (jak tanie zabawki) – gdzie tu rewelacja, gdzie innowacja ? A gdzie elegancja, np. dla sfery biznesu ? Czarne przyciski a nie jak jak w Lumii 800 srebrne (o wiele ładniejsze).Bardzo dobry plan pogrążenia Nokii do reszty i przejęcie za grosze – Microsoft ? Myślałem, że wymienię swoją Lumię ale nie ma na co…

 • ktoś

  Nigdzie nie mogę znaleźć w specyfikacji radia. Czy ja źle szukam czy faktycznie go nie ma?
  O czymś takim jak nadajnik FM to już pewnie nawet nie można marzyć.

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama