Michał Rogowicz | 03-07-2013 15:01 |

Nokia Lumia 720 to odchudzona wersja Nokii Lumia 520? Tak wyglądają bracia „żółciaki”

Nokia Lumia 520 i Nokia Lumia 720Wczoraj gdy otrzymałem do testów smartfona Nokia Lumia 720 w wersji żółtej (jest!) to od razu dostrzegłem ogromnę podobieństwo do testowanej już Nokii Lumia 520 (również żółtej). Normalnie jak je tak oglądam, to Nokia Lumia 720 odchudzoną i nieco większą wersję Lumii 520.

Pewnie sami macie takie samo wrażenie, jak ja jak patrzycie na poniższe zdjęcie, ale na żywo jeszcze to lepiej widać. Normalnie, jakby ktoś wziął Lumie 520 odchudził ją, nieco powiększył i umieścił lepsze podzespoły, i tak oto jest Nokia Lumia 720. Nawet rozmieszczenie portów oraz klawiszy jest takie same, dokładnie w tym samym miejscu.

Oczywiście Nokia od początku produkcji smartfonów Lumia, ale i zwykłych telefonów idzie mniej więcej tą samą drogą. Stylistyka wszystkich produktów jest do siebie bardzo zbliżona, ale w przypadku żółtych smartfonów Nokia Lumia 520 oraz Nokia Lumia 720 doskonale to dostrzegłem.

Jednak jeśli odejdziemy od tematu designu, a skupimy się na jakości wykonania, to muszę przyznać, że różnica jest dostrzegalna. Nokia Lumia 720 nie jest już plastikowym modelem. Obudowa to stop poliwęglanu, przez co urządzenie jest odporne na uszkodzenia. Z kolei ekran jest pokryty szkłem Gorilla Glass 2.

Co do funkcjonalności samego smartfonu to już temat na osobny wpis, ale warto się zastanowić nad tym modelem przed zakupem Lumii 520, bo na Allegro różnica w cenie to 300-400 zł…

A Wy co sądzicie? Też widzicie podobieństwo? Czy tylko ja mam takie wrażenie? 😀

Nokia Lumia 520 i Nokia Lumia 720

Obraz 1 z 14

Nokia Lumia 520 i Nokia Lumia 720 w kolorach zółtych. Prawda, że wyglądają podobnie?

 • Wiola

  są bardzo podobne 😀

 • Marek Majewski

  A kiedy otrzymam od redaktora obiecany opis (najlepiej z filmem) podstawowej „funkcjonalności telefonicznej” którejś Lumii? Najchętniej właśnie w przypadku 720 bym się z tym zapoznał.

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama