Michał Rogowicz | 11-04-2012 15:52 |

Nokia Lumia 610 z NFC i Windows Phone będzie dostępna w Orange

Nokia Lumia 610Przedstawiciele firmy Nokia poinformowali, że na początku trzeciego kwartału 2012 roku w sieci Orange będzie dostępny multimedialny smartfon Nokia Lumia 610 z technologią NFC i systemem Windows Phone 7.5 Mango.

Nokia Lumia 610 to jeden z najnowszych i najbardziej przystępnych cenowo smartfonów z rodziny Lumia, który przeznaczony jest dla młodszych użytkowników. Pierwszym operatorem, który oferować będzie Nokia Lumia 610 NFC, jest Orange. Smartfon, dzięki technologii NFC umożliwia natychmiastowe i bezprzewodowe łączenie się z innymi urządzeniami i odczytywanie tagów NFC, wyposażony jest w rozwiązania sprzętowe oraz oprogramowanie pozwalające na zastosowanie tej technologii do dokonywania płatności. Nokia Lumia 610 NFC posiada certyfikat MasterCard PayPass® do płatności zbliżeniowych.

Technologia MasterCard PayPass® to szybka i wygodna alternatywa dla płatności gotówkowych podczas codziennych zakupów. W celu zapewnienia bezproblemowej współpracy z siecią PayPass urządzenia z certyfikatem MasterCard, takie jak Lumia 610 NFC, są poddawane rygorystycznym testom w laboratorium akredytowanym przez MasterCard.

Cieszymy się z certyfikacji modelu Lumia 610 NFC jako urządzenia zgodnego z naszą wiodącą technologią PayPass. To kolejny smartfon firmy Nokia, który pomaga konsumentom w swobodnym robieniu zakupów przy użyciu ulubionego urządzenia.

powiedział Mung Ki Woo, group executive, Mobile, MasterCard.

Pozostałą część specyfikacji technicznej będzie niezmieniona.

NFC w Lumii 610 to znak, że platforma Windows Phone jest już kompatybilna z technologią bardzo dobrze znaną w smartfonach z Symbianem. Jak dla mnie to bardzo dobra wiadomość, bo NFC ma naprawdę przyszłość.

 

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama