Michał Rogowicz | 28-11-2013 12:07 |

Nokia Lumia 525. Tania Lumia na pierwszym hands-on

Nokia Lumia 525

Nokia Lumia 525

Chociaż wczoraj firma Nokia oficjalnie przedstawiła smartfona Nokia Lumia 525, a już dzisiaj w serwisie YouTube.com znalazłem pierwsze testy. Zagraniczne media nie próżnują, ale dla nas dobrze….

Nokia Lumia 525 to najnowszy produkt fińskiego producenta, ale może okazać się prawdziwym hitem sprzedaży. Powód? Otóż za cenę nie większą niż 700 zł, w sprzedaży detalicznej, otrzymamy bardzo ciekawy model.

Czym Nokia Lumia 525 się wyróżnia? Przede wszystkim następca popularniej Lumii 520 nie ma jej największego błędu, czyli zbyt małej ilości RAM. Model Lumia 525 ma zainstalowane 1 GB RAM, co eliminuje wszelkie ograniczenia dotyczące dostępnych aplikacji. Niektóre programy, czy gry nie działają na smartfonach z Windows Phone i 512 MB RAM.

1 GB RAM wspomagane jest przez dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 MSM8227 1 GHZ oraz układ graficzny Adreno 305. Systemem operacyjnym jest oczywiście Windows Phone 8.

Wbudowana pamięć wynosi 8 GB, ale są jeszcze karty microSD do 64 GB. Zdjęcie wykonany za pomocą aparatu fotograficznego o matrycy 5 megapiksela, a filmy nagramy w jakości 720p. Niestety nie ma żandej lampy.

Nie zabraknie jeszcze WiFi, port USB 2.0 oraz Bluetooth 4.0 LE z Stereo Audio.

Pierwszy hands-on Nokii Lumia 525

Premiera była wczoraj, a już dzisiaj możecie obejrzeć prezentację smartfona Nokia Lumia 525. Jest to pierwszy test, który znalazłem w necie.

Autor filmiku przedstawia najważniejsze zalety tego modelu. Szkoda, że w języku angielskim, ale zobaczcie jak się prezentuje „na żywo”, a nie na zdjęciach prasowych….

A Wam się Nokia Lumia 525 podoba? Czy faktycznie ma szansę na hit sprzedaży? Według mnie ma i to całkiem spore…

  • Adam Narożnik

    Brakuje lampy w aparacie, co dla mnie bardziej dyskwalifikuje sprzęt z WP bardziej niż 512 MB ram.

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama