Michał Rogowicz | 30-05-2014 12:38 |

Nokia Lumia 520 najpopularniejsza w Polsce i na świecie. Rośnie udział Windows Phone 8.1

Nokia Lumia 520Stworzenie i wypuszczenie do sprzedaży smartfona Nokia Lumia 520 okazało się strzałem w dziesiątkę. Ten tani i funkcjonalny model nadal cieszy się największym zainteresowaniem wśród smartfonów z Windows Phone.

Firma analityczna AdDuplex przekazała najnowsze wyniki dotyczące popularności platformy Windows Phone na całym świecie. W najnowszym badaniu można zauważyć, że system operacyjny Windows Phone 8.1 jest już w coraz większej liczbie urządzeń. WIdać, że instalacja wersji Preview for Developers nie stanowi żadnego problemu dla użytkowników, ale w sumie nie ma się co dziwić, bo jest łatwa. Nie wymaga wielu kroków.

Statystyki AdDuplex - maj 2014

Obecnie Windows Phone 8.1 jest zainstalowany na 5,2 proc. wszystkich smartfonów z Windows Phone. Zdecydowanie największym zainteresowanie cieszy się Windows Phone 8, który ma 77 proc. Ten wynik na pewno szybko się zmieni, jak tylko Microsoft udostępni aktualizację dla wszystkich. Sporo osób jeszcze korzysta z piuerwszych Lumii, ponieważ Windows Phone 7.x ma 17,8 proc.

Nokia zdominowała Windows Phone

Co ciekawe, na świecie żaden produkt innej firmy niż Nokia, nie zakwalifikował się do listy najpopularniejszych smartfonów z Windows Phone. W zestawieniu globalnym nie ma żadnego smartfona oprócz Nokii. Nie ma HTC, czy Samsunga, żaden produkt nie zdobył odpowiedniego wyniku, aby zostać pokazanym. Nokia Lumia zdominowała platformę Windows Phone. Oczywiście największym zainteresowaniem cieszy się tania Nokia Lumia 520, która ma 33,7 proc. rynku. Kolejne miejsca to Nokia Lumia 625 oraz Nokia Lumia 920.

Statystyki AdDuplex - maj 2014

Natomiast w Polsce pojawił się model HTC 8S, który ma 9,4 proc. i zajmuję ostatnie miejsce na podium. Przed nim jest oczywiście Nokia Lumia 520, która może pochwalić się wynikiem na poziomie 24,5 proc. A za nim znajduję się Nokia Lumia 625.

Statystyki AdDuplex - maj 2014

I co sądzicie o tych wynikach? Czy oprócz Nokii jeszcze jakakolwiek firma ma szansę na rynku Windows Phone? Micorosft musi się zdecydowanie bardziej otworzyć na zewnętrzne firmy, bo to robi się niezwykle groźne. Windows Phone jest tylko w Nokiach…

źródło: blog.adduplex.com

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama