Michał Rogowicz | 25-06-2013 14:03 |

Nokia Lumia 520. Galeria zdjęć. Zgrabny, tani, plastikowy, ale bardzo udany!

Nokia Lumia 520Od kilku dni w testach mam multimedialny smartfon Nokia Lumia 520 z systemem operacyjnym Windows Phone 8. Jest to model najnowszy i najtańszy z Windows Phone 8. Jednak to nie znaczy, że jest zły. Wręcz przeciwnie to bardzo zgrabnie wyglądające urządzenie.

Nokia Lumia 520 to jeden z najnowszych smartfonów fińskiego producenta, ale to nie znaczy, że jest najlepszy. Lumia 520 to tani przedstawiciel urządzeń z systemem operacyjnym Windows Phone 8. Został on dobrze przyjęty przez użytkowników, bo systematycznie zwiększa udział w rynku.

Ale mnie to nie dziwi, ponieważ smartfon Nokia Lumia 520 to plastikowy sprzęt, ale dobrze spasowany i świetnie wyglądający. Design jest bez zarzutu i nikt z moich znajomych nie miał pod tym względem żadnych zastrzeżeń.

Chociaż jest to plastik to jednak cała konstrukcja jest mocna. Już w pierwszym dniu telefon spadł mi z wysokości około 0,5 metra prosto na płytki. Lumia 520 „pozbawiła” się tylnej klapki oraz baterii. Jednak urządzenie złożyłem, wszystko działa, a na obudowie – żadnych zadrapań, czy uszkodzeń. Byłem tym faktem nieco zaskoczony, bo myślałem, że ta Lumia może tego nie wytrzymać, a tu taka miła niespodzianka.

Zobacz także: Nokia Lumia 520 i Nokia Lumia 720 na kolejnych plikach wideo

Muszę dodać, że tylną klapkę obudowy zdejmuję się bardzo łatwy. Wystarczy delikatnie wypchnąć ją nad napisem NOKIA, a natychmiast schodzi. W ten sposób, gdy dokupimy inne kolory, to możemy codziennie mieć „nowy” smartfon.

Jeśli chodzi o wygodę w użytkowaniu, to Lumie 520 śmiało można obsługiwać za pomoc jednej ręki. Ponadto pewnie leży w dłoni, nie jest lekka, ani ciężka – dla mnie waga jest idealna.

A czy ktoś z Was już ma może Lumie 520? Jeśli tak to dobrze gadam, czy raczej głupoty? 🙂

Nokia Lumia 520

Obraz 1 z 18

Nokia Lumia 520 z Windows Phone 8.

 • Milenka

  Ja się przymierzam do kupna 🙂

 • Monika

  bardzo fajny telefon 🙂 mam go dopiero tydzień ale jestem bardzo zadowolona z jego użytkowania .

  • Michal_Rogowicz

   a jak oceniasz jakość wykonania?

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama