MIchał Rogowicz | 26-03-2015 11:15 |

Nokia Lumia 520 nadal najpopularniejszym smartfonem, z Windows Phone, na świecie

lumia 520 1 Nokia Lumia 520 nadal najpopularniejszym smartfonem, z Windows Phone, na świecieFirma AdDuplex publikowała kolejne informacje dotyczące popularności systemu operacyjnego Windows Phone na całym świecie. Na tą chwilę Windows Phone widoczny jest tylko w smartfonach z niskiej półki, tzw. low-endow. Ale wcale mnie to nie dziwi, ponieważ tanie telefony z Windows Phone działają szybciej i sprawniej niż z Androidem.

Najnowsze dane pochodzą z 20. marca 2015 roku. Obecnie najpopularniejszą wersją mobilnej platformy Microsoftu jest Windows Phone 8.1, który jest zainstalowany na 70 proc. urządzeń. Drugie w kolejności jest Windows Phone 8 z 20 proc. udziałem. Stary Windows Phone 7.x spotkamy na 8,4 proc. telefonów, a Windows 10 – 0,1 proc. Widać, że użytkownicy z powodzeniem instalują aktualizację oprogramowania…

adduplex march OS Nokia Lumia 520 nadal najpopularniejszym smartfonem, z Windows Phone, na świecie

Praktycznie cały rynek Windows Phone został zdominowany przez Microsoft oraz Nokia. Do tych producentów należy 96 proc. rynku. Absolutna dominacja, ale dla producenta nie jest to zbyt dobra wiadomość… Pewnie wolałby, aby nie wszystko zależało od nich.

adduplex march oem Nokia Lumia 520 nadal najpopularniejszym smartfonem, z Windows Phone, na świecie

Nokia Lumia 520 nadal królem wśród Windows Phone

Kolejne zestawienie i po raz kolejny Nokia Lumia 520 jest na pierwszym miejscu, choć już nie ma tak drastyczne przewagi. Na dzień 20. marca 2015 roku, Nokia Lumia 520 ma 24,5 proc. rynku. Potem długo nic i Nokia Lumia 630 z 10 proc. Oprócz modeli Nokia Lumia w rankingu jest tylko jeden smartfon innego producenta. Jest to Microsoft Lumia 535 z udziałem na poziomie 4,5 proc. Prawie 30 proc. należy do innych telefonów, ale nie wymieniono ich z nazwy…

adduplex march world Nokia Lumia 520 nadal najpopularniejszym smartfonem, z Windows Phone, na świecie

Jak dla mnie dominacja Nokia Lumia 520 to nic dziwnego, bo był mocno promowany wśród operatorów, a do tego jest tani i stosunkowo funkcjonalny. A Wy co sądzicie?

Jaki macie smartfon z Windows Phone?

źródło: windowscentral.com

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
  • Reklama