Michał Rogowicz | 17-04-2014 15:57 |

Sprzedaż tabletu Nokia Lumia 2520 wstrzymana! Zagrożenie porażenia prądem!

Nokia AC-300Dzisiaj przeglądać zagraniczny serwis branżowy znalazłem niezwykle ciekawą i niepokojącą informację. Otóż europejska sprzedaż tabletu internetowego Nokia Lumia 2520 została wstrzymana z powodu zagrożenia porażenia prądem podczas ładowania urządzenia!

Firma Nokia w trosce o zdrowie klientów poinformowała, aby użytkownicy tabletów Nokia Lumia 2520, którzy kupili sprzęt w Europie zaprzestali natychmiast korzystać z ładowarki dołączonej do zestawu. Ładowarka Nokia AC-300, która sprzedawana jest wraz z tabletem może narazić klientów na niebezpieczeństwo.

Problem dotyczy 30 tys. ładowarek Nokia AC-300, z czego 600 zostało sprzedanych w USA. Reszta trafiła na rynki w Austrii, Danii, Finlandii, Niemczech, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

O co dokładnie chodzi? Pracownicy Nokii twierdzą, że w pewnych warunkach plastikowa obudowa wymiennej wtyczki może się poluzować i odsłonić elementy elektroniczne. W ten sposób istnieje zagrożenie porażenia prądem. Oczywiście nie jest to powód do paniki, ponieważ takie uszkodzenie nie powstaje z minuty na minutę – chyba, że się postaramy.

Nie mnie jednak pozytywnie odbieram zachowanie Nokii. Jawnie się przyznała, bez ogródek i zamierza tą sprawę wyjaśnić jak najszybciej. Możemy się spodziewać kolejnych informacji w tej sprawie, ponieważ produkcję ładowarek Nokia zleciła zewnętrznej firmie… Oby w kolejnych tabletach nie było tego problemu.

Polska premiera tabletu miała się odbyć do końca kwietnia. Ciekawe teraz co z tym terminem…

źródło: news.softpedia.com

 • Mirek

  i tak kupie 😀

 • krzysiwonka

  i to mi się w nokii bardzo podoba. Uczciwa i rzetelna firma. Przy tak dużej konkurencji umieli przyznać się do błędu którego nie zostawią obojętnie…. Wiem że to jest dla nich niekorzystne dlatego wielki ukłon w stronę tej porządnej marki.

 • m_ikolaj@op.pl

  A ja go nie kupię ,mimo ,że początkowo napaliłem się na niego jak arab na kurs pilotażu ! Dlaczego ? WIndows RT ….moim zdaniem dramat. System operacyjny na tablety ,który oferuje to samo co darmowy Android (a chyba nawet i mniej), a dyktuje cenę.

  Gdyby na pokładzie był normalny Windows 8 lub 8.1 ,bez namysłu bym zamówił, a tak to sorry Nokia…

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama