Michał Rogowicz | 13-06-2014 17:47 |

Nokia Lumia 2520 z klawiaturą od kilku dni u mnie [wideo] [akt]

Nokia Lumia 2520Od poniedziałku mam okazję testować pierwszy tablet internetowy firmy Nokia. Jest to model Lumia 2520, który otrzymałem wraz z klawiaturą. Oczywiście platforma to Windows, a jak się sprawuje pierwszy tablet Nokii w praktyce? Mogę Wam zdradzić pierwsze spostrzeżenia, wideo oraz zdjęcia.

Dodana galeria zdjęć tabletu na końcu artykułu.

Początkowo otrzymałem do testów sam tablet internetowy Nokia Lumia 2520, ale kilka dni później doszła w paczce klawiatura. Teraz dzięki temu zestawowi to odłożyłem swojego laptopa w kąt. W sumie od czwartku cały czas pracuje na tablecie Nokia Lumia 2520 i jak na razie nie mam żadnych zastrzeżeń. No w sumie miałem jeden błąd, ale udało się go bardzo szybko rozwiązać. Dotyczył braku połączenia z Windows Phone Stores. Dodałem inne konto i to samo, brak połączenia. Po przywróceniu ustawień fabrycznych ten błąd zniknął. Od tamtej pory Lumia 2520 działa, tak jak powinna.

Jak się użytkuje?

Tablet internetowy Nokia Lumia 2520 to urządzenie o masywne i solidnej konstrukcji. Gdy go tylko bierzemy do rąk, to od razu wiemy, że mamy do czynienia z dobrym produktem. Waga nie należy do najmniejszych i niektórzy mogą właśnie w tej kwestii narzekać. Jednak mi to kompletnie nie przeszkadzało. Chociaż gdy tak leżałem z nim na łóżku, to po kilkudziesięciu minutach już mi dłonie cierpły, ale w sumie przy jakim tablecie tak nie jest?

Chociaż wokół obudowy Lumii 2520 umieszczono sporo portów i klawiszy, to na pierwszy rzut oka ich nie widać. Po bokach znajdziemy gniazdo ładowania, Jack 3,5 mm, uHDMI, host. Jest także port na kartę microSD oraz microSIM. U góry znajdują się przyciski regulacji głośności oraz zasilający.

Nokia Lumia 2520

Świetna grafika

Pierwsze co również rzuciło mi się w oczy po odpaleniu Nokia Lumia 2520 to duży, jasny i wyraźny wyświetlacz. Jakość odwzorowanych kolorów jest naprawdę idealna. Kolory pięknie wyglądają i wszystkie zdjęcia, filmy, czy grafiki wyglądają bardzo dobrze. Interfejs dostarcza Windows 8 i osoby, które jeszcze z tej platformy nie korzystały, to mogą mieć problem z odnalezieniem niektórych funkcji.

Klawiatura

Gdy ją tylko wczoraj odebrałem, to natychmiast podłączyłem go do tabletu i? Początkowo nie działał, ale przeczytałem, że trzeba zresetować tablet. Obyło się bez tego, bo nagle klawiatura sama zaczęła działać i tak do teraz. Nie ma żadnych błędów, komplikacji. Za każdym razem, gdy wybudzę tablet, to klawiatura jest gotowa do pracy. Nie zdarzyło mi się, aby nagle znaki nie wyskakiwały na ekranie, bo stacja nie przewodziła sygnału. Klawisze są naprawdę wygodne i mają wyczuwalne skok działania, co zdecydowanie ułatwia szybkie pisanie. Ja naprawdę nie mam większych problemów po przesiadce z laptopa.

Nokia Lumia 2520 z klawiaturą

Stacja/klawiatura pozwala na ułożenie tabletu tak, że wygląda on jak laptop. Przez co można śmiało na nim pracować. Pozycja jest stabilna dzięki zastosowaniu magnesów. Natomiast montaż tabletu w etui jest proste i nieskomplikowane. Wystarczy urządzenie włożyć do widocznych styków, a następnie zatrzasnąć u góry. Sprzęt pewnie leży i na pewno z niego nie wypadnie. Samo etui doskonale nadaje się również do transportu, ponieważ zabezpiecza nasz tablet przed uszkodzeniem mechanicznym.

Więcej wniosków wkrótce, a oczywiście ten tekst powstał na tablecie Nokia Lumia 2520 🙂

Nokia Lumia 2520. Galeria zdjęć

Nokia Lumia 2520

 • aRQuee

  Na pewno nie jest to „pierwszy tablet firmy Nokia”…

  • byl kiedyś, ale to nie pojawiło się w sprzedaży, a co masz konkretnie na myśli?

 • krzysiwonka

  Mały błąd Michał ale mi to nie przeszkadza. W filmie co zawiera zestaw mówisz że jest to Nokia Lumia 252. A przecież to 2520

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama