Michał Rogowicz | 06-06-2014 11:44 |

Nokia Lumia 2520. Tablet dla biznesu

Nokia Lumia 2520Multimedialny tablet internetowy firmy Nokia debiutuje w Polsce. Nokia Lumia 2520 z systemem operacyjnym Windows RT 8.1 kosztuje w Polsce 2699 zł, ale co w tej stosunkowo dużej kwocie otrzymamy?

Tablet Nokia Lumia 2520 z modułem LTE został zaprojektowany ze szczególną myślą o osobach, które stawiają przede wszystkim na mobilność. Dzięki preinstalowanemu pakietowi Office można bez przeszkód tworzyć i edytować pliki w takich programach, jak Word, Excel oraz PowerPoint. Można je zapisywać zarówno w urządzeniu (32 GB pamięci wewnętrznej + 32 GB na karcie microSD), jak i usłudze One Drive. Ta usługa oraz integracja ze wszystkimi urządzeniami pracującymi na systemie Windows i Windows Phone 8.0 pozwala na kontynuację pracy na pliku niezależnie od urządzenia, na którym je tworzyliśmy; np. zaczęliśmy tworzyć raport na komputerze w pracy, a możemy go skończyć na tablecie po spotkaniu w restauracji. Synchronizacja danych dotyczy również zapisanych plików czy też układu ekranu.

Na prde jest 10,1-calowy wyświetlacz Full HD, który oferuje wysoką jakość wyświetlanych obrazów nawet w pełnym słońcu oraz fizyczna klawiatura (sprzedawana oddzielne jako akcesorium), która sprawia, że nasz tablet zamienia się w mniejszych rozmiarów laptop. Urządzenie wyposażono w pojemną baterię, która pozwala na ciągłą pracę przez ok. 10 godzin, a jej naładowanie do poziomu 80% zajmuje zaledwie godzinę.

Ponadto tablet został wyposażony w dwie kamery – przednią 1,2 MPx, która pozwala użytkownikowi na prowadzenie wideorozmów oraz główną, umieszczoną z tyłu urządzenia. Główna kamera została wyposażona w optykę Carl Zeiss, dysponującą matrycą o rozdzielczości 6,7 MPx, która umożliwia nagrywanie filmów w jakości 1080p/60 fps.

Tablet Nokia Lumia 2520 jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i czerwonej.

Sugerowana cena detaliczna to 2699,00 zł.

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama