Michał Rogowicz | 16-01-2014 11:55 |

Nokia Lumia 1525 i Nokia Lumia 1820. Panel solarny w ekranie, aparat Lytro. Dzieje się…

Nokia Lumia 1525

Nokia Lumia 1525

Nokia choć jest bliska podpisania umowy z Microsoftem, to naprawdę nie próżnuje… Zamierza zaprezentować dwa nowe urządzenia. Phablet Nokia Lumia 1525 z panelem słonecznym oraz Nokia Lumia 1820, która miałaby mieć aparat typu Lytro.

Umowa Microsoftu z Nokią ma być podpisana już niedługo, ale jednak fiński producent nie zamierza tak łatwo dać o sobie zapomnieć. Jeszcze przed przejęciem, zamierza pokazać co najmniej dwie Lumie. Jednak to fotograficzna Lumia, a drugi sprzęt to nowy phablet, ulepszona wersja Lumia 1520.

Nokia Lumia 1820. Fotograficzna Lumia?

Pierwszy nowy model smartfona to Nokia Lumia 1820. Ma to być kolejny fotograficzny smartfon fińskiego producenta, więc na pewno nie zabraknie matrycy, myślę, że co najmniej 40 Mpix z nagrywaniem full HD. Co ciekawe, ma to być całkowicie nowe rozwiązanie. Pierwszy raz w smartfonie Nokii zostanie umieszczona technologia Lytro. Czym się charakteryzuje? Nowymi innowacjami, a także bodajże 16 soczewkami…

Ale to nie wszystko… Nokia Lumia 1820 ma mieć wyświetlacz o przekątnej 5,2 cale, który będzie obsługiwać rozdzielczość 2K, czyli co najmniej 2048 pikseli na… no właśnie – wszystko zależy od formatu obrazu.

Motorem napędowym ma być procesor Snapdragon 805 z 3 GB pamięci operacyjnej RAM.

Nokia Lumia 1525. Następca phabletu

Kolejną nowością ma być multimedialny sprzęt Nokia Lumia 1525, który oczywiście będzie ulepszoną wersją phabletu Lumia 1520. Co sie zmieni? Wyświetlacz będzie mieć tą samą przekątną, ale rozdzielczość zostanie zwiększona do 2K…

Procesor oraz RAM będzie taka sama jak w Lumii 1820, czyli układ Snapdragon 805 oraz 3 GB. Aparat fotograficzny musi być większy niż w Lumii 1520, czyli co najmniej 25 Mpix.

Wbudowana pamięć ma wynieść 32 GB, ale nie zabraknie także kart microSD. Z kolei bateria będzie charakteryzować się pojemnością 3400 mAh.

Jednak nie te wiadomości są najważniejsze w Nokia Lumia 1525. Nowy sprzęt ma mieć obudowę/wyświetlacz wyposażony w panel słoneczny. Będzie on pozwalał na ładowanie urządzenia za pomocą promieni słonecznych. W lato może okazać się to naprawdę zbawienne. W jaki sposób to ma działać? W tej chwili nie wiem…

Faktycznie się pojawią?

Jak myśliscie, Nokii uda się zaprezentować jeszcze te dwie Lumie? W sumie Nokia Normandy z Androidem ma zadebiutować podczas targów elektronicznych Mobile World Congress 2014 w Barcelonie, więc nie zdziwię się, jak Lumie też tam się pojawią.

Ich możliwości robią wrażenie. Widać, że Nokia stale rozwija swoje produkty, nie cofa się, a i korzysta to z coraz ciekawszych technologii. I tutaj duży plus..

Wszystkie informacje zostały przekazane przez nowy profil nextleaks na Twitterze, więc mogą okazać się zmyślone…

 • Zakrza

  No oby się sprawdziło.

  • który model ciekawszy?

   • Zakrza

    W sumie na teraz trudno stwierdzić. Nie wiadomo czy ten aparat serio będzie tak świetny ani jak będzie działać ten panel. Podobno godzina na słońcu ma wystarczać na pół godziny rozmowy GSM. To całkiem sporo.

 • Alfons

  to wkońcu microsoft przejmuje tą Nokie czy nie ? … Bo tu widzimy Lumie 1820. Już na horyzońcie mamy Ashe z androidem.. Nie ogarniam tego

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama