Michał Rogowicz | 20-01-2014 19:20 |

Nokia Lumia 1520v. Miniaturowa wersja Lumii 1520. Co oferuje?

Nokia Lumia 1520v

Nokia Lumia 1520v

Nokia skopiuje politykę Samsunga? Koreański producent lubi udane smartfony zmniejszać i sprzedawać je ponownie. Nokia zamierza w kwietniu pokazać phablet, już w sumie smartfon, Nokia Lumia 1520v z dotykowym ekranem 4,3 cale.

Jakoś do tej pory Samsung mi się kojarzył z miniaturyzacją swoich flagowych urządzeń, a tu proszę niespodzianka. Nokia również zamierza pokazać mniejszą wersję phabletu Lumia 1520, ale nie zrezygnuje z sprawdzonych podzespołów. W ten sposób wydajność urządzenia ma się nie zmniejszyć wraz z rozmiarem ekranu.

Nokia Lumia 1520v

Pod nazwą tego już smartfona, określenie phablet już nie pasuje, bo ekran ma mniej niż 5 cali, kryje się urządzenie z wyświetlaczem AMOLED o przekątnej 4,3 cale. Ale co ważne nadal zachowano rozdzielczość full HD. Dzięki zastosowaniu 1080p możemy być raczej być pewni, że Nokia zastosuje 4-rdzeniowy procesor. Układ ma być wspomagany przez pamięcią operacyjną RAM wynoszącą 2 GB. Z kolei wbudowana pamięć wyniesie 32 GB, ale bez możliwości skorzystania z kart. Jednak Nokia zaoferuje 7 GB w usłudze SkyDrive.

Z kolei zdjęcia będzie można wykonać za pomocą aparatu fotograficznego PureView o matrycy 14 megapikseli. Z pewnością nie zabraknie nagrywania filmów w jakości 1080p.

Długie działanie phabletu ma zapewnić akumulator o pojemności 3000 mAh. Dla użytkowników dobra wiadomość – będzie możliwość bezprzewodowego ładowania.

Premiera miniaturowego phabletu Nokia Lumia 1520 pod nazwą Lumia 1520v ma nastąpić w kwietniu lub maju 2014 roku. W sumie producent to czeka na premierą kolejnej generacji systemu operacyjnego Windows Phone 8.1 Blue.

Jak dla mnie Nokia Lumia 1520v to smartfon, który jest dostępny pod tą samą nazwą, aby zwiększyć zainteresowaniem phabletem Lumia 1520? W cale by mnie to nie zdziwiło… Pod względem marketingowym jest to całkiem rozsądna decyzja.

A Wy co sązdicie o tym pomyślę? Czy faktycznie Lumia 1520v jest potrzebna na rynku?

źródło: wpbar.cn/wmpoweruser.com

 • Zakrza

  Nie ma slota kart pamięci – nie biorę!
  A w ogóle to na WP to tym bardziej. Przyzwyczaiłem się do Andka i nie chce mi się przesiadać.

  • Szkoda slotu fakt…. Ale Android jest zamulony…. NIe uważasz?

   • Zakrza

    W jakim sensie?

   • Art

    Zamulony to jest WP swoimi ograniczeniami… . Gdyby Nokia przeszła z Symbiana na Androida dzisiaj rozdawałaby karty w mobilnym świecie, a Samsung by tak nie urósł ;p

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama