Michał Rogowicz | 09-12-2013 12:57 |

Nokia Lumia 1520 vs LG G2. Porównanie kolejnych phabletów [wideo]

Nokia Lumia 1520 vs LG G2

Nokia Lumia 1520 vs LG G2

I mam dla Was kolejne porównanie phabletów, ale już chyba ostatnie. Redaktorzy z phonearena.com nic nowego na razie nie przygotowali. Na koniec jest pojedynek modeli Nokia Lumia 1520 oraz LG G2.

Do tej pory opublikowałem już kilka porównań multimedialnego phabletu Nokia Lumia 1520 z innymi urządzeniami konkurencji. Nie za każdym razem Lumia okazywała się lepsza, a wręcz przeciwnie. Ale w większości z powodu wysokiej ceny, bądź Windows Phone. Niestety ta platforma pod względem funkcjonalności dużo musi się nauczyć od konkurencyjnego systemu operacyjnego Google Android.

Nokia Lumia 1520 vs LG G2

Na ostatni ogień idzie pojedynek dwóch phabletów konkurencyjnych firm. To Nokia Lumia 1520 oraz LG G2. oba produkty pracują na innych platformach operacyjnych. LG G2 ma nieco mniejszy ekran – 5,2 cale, a Lumia 1520 aż 6 cali.

Zobacz także: Nokia Lumia 1520 vs Google Nexus 5. Który lepszy? [wideo]

Również pod względem aparatu fotograficznego, również urządzenie fińskiego producenta wypada nieco lepiej. Aparat ma matrycę 20 megapikseli w Lumii, a w G2 – 13 Mpix. Jednak kamera w G2 ma bardzo dobre predyspozycje do konkurowania z Lumią. Do dyspozycji użytkownika jest autofokus, optyczna stabilizacja obrazu oraz nagrywanie full HD z 60 klatkami na sekundę.

Pod względem układu i pamięci RAM jest praktycznie identycznie. W obu zastosowano czterordzeniowy układ oraz 2 GB RAM. Jednak wydaje mi się, że Lumia będzie działa szybciej, bo Windows Phone z reguły jest wydajniejszy niż Android.

Zobacz również: Nokia Lumia 1520 vs HTC One Max. Porównanie phabletów [wideo]

Jeśli chodzi o design oraz konstrukcję, to zdecydowanie bardziej podoba mi się Lumia 1520. Ale tylko na filmiku, bo w ręku jeszcze produktu LG nie miałem…

A Wy jaki model byście wybrali? Lumie czy G2?

  • Mordo

    G2 to fajny phablet. Nie brakuje mu ni mocy ni funkcjonalności. Używa się go wygodnie i z przyjemnością. To doskonały kompana na codzień 😉

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama