Michał Rogowicz | 05-12-2013 12:00 |

Nokia Lumia 1520 vs HTC One Max. Porównanie phabletów [wideo]

Nokia Lumia 1520 vs HTC One Max

Nokia Lumia 1520 vs HTC One Max

Dzisiaj w zagranicznym serwisie branżowym znalazłem ciekawe porównanie dwóch phabletów – Nokia Lumia 1520 oraz HTC One Max. Oba phablety działają na innych systemach operacyjnych, ale który model jest ciekawszy?

Phablet z Windows Phone

MUltimedialny smartfon Nokia Lumia 1520 pracuje tylko i wyłącznie pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Phone 8. Oczywiście funkcjonalność tej platformy jest jeszcze ograniczona, ale jednak z każdym tygodniem jest w tej kwestii coraz lepiej. Albo to Microsoft i Nokia coś przygotują, bądź zewnętrzne studia deweloperskie dostarczają coraz to ciekawsze treści.

Nokia w modelu Lumia 1520 skupiła się na innych aspektach niż system operacyjny, bo wiadomo, że pod tym względem nie wygra. Ale ma inne ważne zaelty – przede wszystkim świetnej jakości wyświetlacz (rozdzielczość full HD, 6 cali, ClearBlack czy Gorilla Glass 2), czy aparat fotograficzny PureView o matrycy 20 megapikseli. Pod tym względem model HTC One Max nie ma żadnych szans.

Również wydaje mi się, że wykonanie fińskiego produktu jest lepsze, ale tego do końca nie mogę ocenić, bo nie miałem Lumii 1520 w dłoniach jeszcze.

Jeśli chodzi o koszty zakupu, to raczej będą bardzo zbliżone do siebie.

Phablet z Google Android

Obecnie rynek phabletów, jak i smartfonów i tabletów, zdominował system operacyjny Google Android oraz iOS. Jednak ta pierwsza platforma jest wykorzystywana praktycznie przez wszystkich producentów. Zdecydowanie królem Androida jest Samsung, ale HTC równie dobrze sobie radzi, choć ostatnio wyniki finansowe nie są wesołe, jak kiedyś Nokii…

HTC One Max to na pewno ciekawy model, który może okazać się idealnym produktem dla osoby potrzebujących Androida. To największa zaleta tego phabletu, jeśli porównamy go z phabletem Lumia 1520.

Zobacz także: Nokia Lumia 1520 vs Galaxy Note 3. 15-minutowe porównanie [wideo]

Który lepszy?

Ja na pewno wziąłbym Lumie 1520, ponieważ ja za Androidem nie przepadam – jest dla mnie zbyt „zaśmiecony”. Jednak może się założyć, że tylko nieliczna grupa klientów tak uważa.

Jeśli jednak porównamy specyfikację techniczną, wygląd oraz możliwości (np. aparatu), to zdecydowanym zwycięzcom jest Nokia Lumia 1520 i z tym zgadzają się również redaktorzy phonearena.com.

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama