Michał Rogowicz | 06-12-2013 12:43 |

Nokia Lumia 1520 vs Google Nexus 5. Który lepszy? [wideo]

Nokia Lumia 1520 vs Google Nexus 5

Nokia Lumia 1520 vs Google Nexus 5

Zagraniczny serwis branżowy phonearena.com przygotowuje ciekawe porównania smartfonów i phabletów. Tym razem do pojedynku wzięto dwa urządzenia – Nokia Lumia 1520 vs Google Nexus 5.

Ostatnio opublikowałem kilka ciekawych porównań multimedialnego phabletu Nokia Lumia 1520. Miał pojedynek z innymi urządzeniami tego typu i nie zawsze wychodził zwycięsko. A jak wyszło tym razem?

Nokia Lumia 1520 vs Google Nexus 5

Nokia Lumia 1520 to urządzenie większe od Nexusa 5 i to dość sporo. Niby jest to tylko 1 cal, ale jednak widać różnice w wymiarach wyświetlacza, a co za tym idzie w całej konstrukcji.

Produkt fińskiego producenta pracuje pod kontrolą Windows Phone 8, a Nexus oczywiście na bazie najnowszego Androida, czyli v4.4. W kwestii funkcjonalności systemu operacyjnego na pewno lepszy jest produkt potentata internetowego. Google Android ma o wiele ciekawszych i przydatnych opcji. Jednak Microsoft łatwo nie składa broni i zapowiada zmiany w Windows Phone. Się okaże, jak to wyjdzie w praktyce…

Zobacz także: Nokia Lumia 1520 vs HTC One Max. Porównanie phabletów [wideo]

Jeśli chodzi o najważniejszy aspekt phabletu, to Lumia 1520 charakteryzuje się ekranem 6 cali, a Nexus 5 – 4,95 cala. Według definicji Wikipedii, Nexus jest jeszcze smartfonem. Ja ogólnie za bardzo nie uznaje phabletów, ale jednak pojawiło się to oznaczenie i trzeba z niego korzystać.

Nokia Lumia 1520 ma aparat fotograficzny PureView o matrycy 20 megapikseli z możliwością nagrywania full HD, a Nexus 5 ma kamerę 8 megapiksela. I w tej kwestii raczej produkt Google nie ma szans konkurować z fińską Nokią.

Oba urządzenia pracują pod kontrolą tego samego układu – czterordzeniowy Snapdragon 800, a także mają tyle samo pamięci operacyjnej RAM – 2 GB. To samo rozwiązanie odpowiada za przetwarzanie obrazu – Adreno 330.

Zobacz również: Nokia Lumia 1520 vs Galaxy Note 3. 15-minutowe porównanie [wideo]

Co ciekawe, Google Nexus 5 oraz Nokia Lumia 1520 umożliwiają korzystanie z dobrodziejstw sieci LTE.

Wygrał?

Redaktorzy phonearena.com sami stwierdzili, że to ciężko stwierdzić, bo oba modele mają swoje cechy, których u innego nie ma. Ale jednak, jeśli stać nas na wydanie większych pieniędzy, to lepszym wyborem będzie Nokia Lumia 1520. W Polsce cena produktu Nokii jest o 1000 zł wyższa niż u Nexusa. Ale na Allegro jest to kwota 2,5 tys. zł, a nie w jak w sklepie internetowym Nokii – 3 tys. zł.

  • sadfsad

    ja na pewno wziąłbym Lumie

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama