Michał Rogowicz | 09-12-2013 12:13 |

Nokia Lumia 1520. Test OIS i Zoom w aparacie [wideo]

Test OIS w Nokia Lumia 1520

Test OIS w Nokia Lumia 1520

W serwisie YouTube.com znalazłem dwa ciekawe filmiki prezentujące jakość optycznej stabilizacji obrazu oraz jakość zoomu w multimedialnym phablecie Nokia Lumia 1520. Jak wypadło PureView 20 Mpix?

Urządzenie Nokia Lumia 1520 to przedstawiciel nowego typu sprzętu – phabletów. Jest to połączenie funkcjonalności smartfona oraz tabletu internetowego. Nokia Lumia 1520 to phablet z wyświetlaczem 6 cali i rozdzielczością full HD.

Oprócz tego ważnym aspektem w tym urządzeniu jest obecność aparatu fotograficznego wykonanego w technologii PureView z matryca 20 megapiksela. Oczywiście kamera umożliwia nagrywanie filmów w jakości full HD z prędkością 30 klatek na sekundę. Jest także optyczna stabilizacja obrazu (OIS) oraz zoom. I właśnie te dwie funkcje zostały sprawdzone na poniższych filmikach.

Zobacz także: Phablet Nokia Lumia 1520 na wyłączność w Orange!

OIS i Zoom w Nokia Lumia 1520

Autorem dwóch materiałów jest ten sam użytkownik serwisu YouTube.com. Wykorzystał do tego model Lumia 1520.. Szczególnie ten pierwszy test mi się podoba, bo biegający pies to najlepsza możliwość przetestowania stabilizacji obrazu. Ja podczas obejrzenia całego filmiku tylko czasami widziałem, że obraz był zamazany – wyświetlacz nie zdążył „przetworzyć” obrazu. Jednak cały czas był pies filmowany na zoomie.

A Wy jak oceniacie? Phablet z PureView 20 Mpix dał radę? Zdał egzamin?

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama