Michał Rogowicz | 25-10-2013 11:59 |

Nokia Lumia 1520 oraz Samsung Galaxy Note III. Pojedynek i porównanie phabletów [wideo]

Nokia Lumia 1520 vs Samsung Galaxy Note III

Nokia Lumia 1520 vs Samsung Galaxy Note III

Chociaż premiera phabletu Nokia Lumia 1520 odbyła się wczoraj, to już dzisiaj znalazłem pierwsze porównania z konkurencyjnym urządzeniem – Samsung Galaxy Note III. Który z tych monstrualnych modeli jest lepszy?

Oba smartfony wyróżniają się dość dużymi ekranami. Lumia 1520 ma wyświetlacz o przekątnej 6 cali, a Galaxy Note III – trochę mniej, bo 5,7 cala. Jednak rozdzielczość jest taka sama i wynosi 1080p (1080×1920 piksela).

Oczywiście sam Note III wraz z Androidem zapewnia większą funkcjonalność, ma więcej przydatnych funkcji, ale trzeba pamiętać, że Nokia dopiero debiutuje na rynku phabletów. Ciekawi mnie, czy Microsoft podąży z duchem czasu i odpowiednio rozwinie platformę Windows Phone, tak aby była lepiej wykorzystywana na dużym ekranie.

Tymczasem możecie zobaczyć porównanie dwóch phabletów Nokia Lumia 1520 oraz Samsung Galaxy Note III.

Oczywiście produkt Nokii jest nieco większy i jak dla mnie prezentuje się ładniej. Samsung za bardzo plastikowo, bez żadnego efektu „łał”.

Na poniższych materiałach wideo, autorzy przedstawili wygląd, a także poszczególne funkcje dwóch phabletów. Jeden pracuje pod kontrolą Windows Phone 8,a drugi Google Android, więc funkcjonalnością będą się od siebie różnić. Na pewno Note III ma więcej praktycznych opcji, ale używane są one tylko przez nielicznych. Wiele osób nawet o nich nie wie…

Lumia 1520 może zachęcić do kupna dobrym ekranem, wykonaniem oraz aparatem PureView 20 megapiksela…. Cieszy mnie, że Nokia umieściła tak stosunkowo dużą matrycę…

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama