Michał Rogowicz | 15-04-2014 13:43 |

Nokia Lumia 1320. Nagrywanie w deszcz. Jak sobie radzi? [wideo]

Nokia Lumia 1320 obiektywDzisiaj, gdy tak sobie pracowałem miałem wyjść i nagrać przykładowy filmik phabletem Nokia Lumia 1320, ale nagle usłyszałem spore hałasy za oknem. Okazało się, że to grad. I postanowiłem nagrać to wydarzenie. Niestety załapałem się już bardziej na gruby deszcz. Niemniej jednak można ocenić jakość nagranego materiału.

Multimedialny phablet Nokia Lumia 1320 to na pewno słabsze urządzenie od Lumii 1520. Obsługuję mniejszą rozdzielczość ekranu, ma inne wykonanie, ale także słabszy aparat fotograficzny. Nokia Lumia 1320 może się pochwalić matrycą 5 megapikseli, ale jakość nagrywanych filmów to 1080p. I jak rozdzielczość full HD wypada w praktyce? Sami możecie to zobaczyć i ocenić na podstawie poniższego filmiku.

Jest to materiał wideo nagrany podczas padającego deszczu, w sumie to na początku był grad 🙂 W ustawieniach nic nie zmieniałem, tylko zdefiniowałem rozdzielczość 1080p.

Zobacz także: Recenzja Nokia Lumia 1520. Duży smartfon, mały tablet

Jak oceniacie jakość tego filmiku? Według mnie nie jest najgorzej. Widać poszczególne krople deszczu. Dopiero przy szybszych ruchach czasami obraz jest nieco zamazany, ale pamiętajmy, ze jest to tylko 5 Mpix. Co dokładnie widać na zdjęciach, ale to materiał na kolejny tekst (w tym tygodniu :)) Miło jestem jednak zaskoczony jakością rejestrowanego dźwięku. Myślałem, ze będą to tylko szumy, ale jednak ja dostrzegam dźwięk odbijanych kropli, czy charakterystyxzny dla padającego deszczu.

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama