Michał Rogowicz | 25-09-2013 15:26 |

Nokia Lumia 1020: Ruch uliczny 1080p/30kl./s [wideo] Jak sobie PureView poradziło?

Nokia Lumia 1020Możecie się spodziewać mnóstwa ilości materiałów dotyczących fotograficznego smartfona Nokia Lumia 1020. Tym razem mam dla Was filmik nagrany dzisiaj, który pokazuje, że ruch uliczny i szybkie przemieszczanie się samochodów Lumii 1020 nie straszne.

Nokia Lumia 1020 to smartfon, który ma obecnie najlepszy aparat fotograficzny wśród smartfonów na świecie. I chyba nikt z tym nie będzie dyskutował? Lumia 1020 wyróżnia się technologię PureView z matrycą 41 megapiksela, optyczną stabilizacją obrazu, nowym zoomem, nagrywaniem w jakości full HD, czy obiektywem marki Carl Zeiss. W samą specyfikację techniczną kamery nie będę się wdawał.

Nokia Lumia 1020 – poradziła sobie z ruchem ulicznym?

Poniżej możecie zobaczyć filmik, który nakręciłem dosłownie kilkanaście minut temu. Przedstawia ruch uliczny na ulicy Głogowskiej, która w Poznaniu jest dość zatłoczona. Dlatego jest to idealnie miejsce, aby sprawdzić jak sobie aparat PureView 41 Mpix radzi z szybkim przetwarzaniem obrazu.

Zobacz także: Nokia Lumia 1020 i aparat PureView 41 Mpix. Pierwsze moje zdjęcia. Jak oceniacie?

Według mnie to obraz jest w filmie bardzo dobry – ostrość nie jest stracona, każdy samochód jest widoczny, nie jest zamazany. Również z resztą otoczenia nie ma problemu. Cały obraz jest realny – kolory są dobrze odwzorowane, nie jest za „ciepło”, za „smutno”. Po prostu tak jak jest na dworze.

Jeśli chodzi o dźwięk, to również jestem zadowolony. Nie ma żadnych trzasków, charczenia, co jest niestety standardem przy dużym hałasie i słabym aparacie. Lumia 1020 rejestruje realistyczne ma dźwięki uliczne.

A Wy co sądzicie?
Czy jakość nagranego filmu jest godna polecenia? Czy może ja jednak za bardzo wychwalam?

 • Franiu

  płynność jest niezła

 • Damian

  Super jakoś dźwięku

 • Potok666

  Ale kaszana, wyłącz stabilizacje z YT bo nie mogę na to patrzeć.

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama