Michał Rogowicz | 14-07-2014 09:26 |

Nokia Lumia 1020 zakończy swój żywot 14 września? Następca „za rogiem”?

Nokia Lumia 1020Jeśli wierzyć w najnowsze informacje przekazane przez Evana, to Nokia Lumia 1020 nie będzie już wspierana od 14 września 2014 roku. Mi się bardziej wydaje, że będzie to data premiery następcy, bo akurat będzie to po wakacjach.

Wakacje to zawsze nieco bardziej leniwy okres dla wszystkich firm, które działają całą rok. I moim zdaniem data 14 września, o której mowa, to nie koniec wspierania Lumii 1020, choć może już żadne nowe oprogramowanie się nie pojawi, choć nie wierze, a bardziej 14 września to dzień, w którym zobaczymy nową fotograficzną Lumie.

Nie wydaje mi się, aby Microsoft wyznaczył konkretną datę wsparcia dla Lumia 1020, ale w sumie teraz wyprodukuję nowy fotograficzny model, który na obudowie będzie mieć już Nokia by Microsoft i może ten sprzęt chce Microsoft promować jako fotograficzny smartfon z Windows Phone. Brzmi to realnie, bo wtedy smartfon z bardzo dobrym aparatem nieco bardziej byłby identyfikowany z koncernem Microsoft. Jednak czy to będzie więcej niż 41 Mpix,, czy może udoskonalone 41 Mpix o technologię Canona? Pożyjemy, zobaczymy…

A Wy co sądzicie? 14 września co ten termin tak naprawdę oznacza? Macie może jakieś swoje przemyślenia?

Źródło: @evleaks

 • historyk

  zły znak… w 14 września 1911 premier rosji piotr stołypin został postrzelony w kijowie przez eserowca dymitra bogrowa. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł 18 września.

 • Gokuroyu

  Niemożliwe jest zakończenie wsparcia dla jednego z flagowych produktów. Przecież jak wychodziły smartphony z WP8, to nadal pracowano nad WP7.8, aby jeszcze wesprzeć jakoś osoby z WP7.5. Jest to zapewne data premiery Lumii 1030, która będzie na WP8.1, tym samym systemie, który też będzie dostępny dla każdej Lumii 1020. Jakoś nie zapowiada się, aby nagle programy zaczęły wymagać 3GB RAMu czy 4-rdzeniwego procka. Więc obawy o nagłe zaprzestanie wspierania są przesadne. Zwyczajnie na horyzoncie pojawia się następca.
  Poza tym, ja osobiście, nadal będę się czaić na 1020, bo design tego telefonu (kolorowa monobryła) bardziej do mnie przemawia niż aluminiowa obwódka (a’la iPhone) i kolorowy tył.

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama