Michał Rogowicz | 20-09-2013 10:39 |

Nokia Lumia 1020. Moje zdjęcia wykonane aparatem PureView 41 Mpix. Galeria

Nokia Lumia 1020 aparat fotograficznyI mam dla Was ostatnią galerię zdjęć związaną z warsztatami fotograficznymi Nokia Lumia 1020. Teraz coś co Was interesuje najbardziej! Zdjęcia, które sam wykonałem na środowych warsztatach. Mam dla Was również o wadze po 15 MB każda fotka.

Polska premiera multimedialnego smartfona Nokia Lumia 1020 była powiązana z warsztatami fotograficznymi prowadzonymi przez osoby mające odpowiednią wiedzę. Ja przy okazji dowiedziałem się kilku ciekawostek dotyczących prawidłowego fotografowania.

Podczas warsztatów mieliśmy kilka zadań do wykonania. Pierwsze dotyczyło zdjęcia modeli w ciemnym pomieszczeniu, z jedną lampą nocną. Zdjęcie, które opublikowałem zostały wykonane bez żadnej lampy błyskowej. Jedynie co ręcznie modyfikowałem to balans bieli, czy ISO.

Zobacz także: Nokia Lumia 1020 i wrażenia z pierwszych testów. Galeria zdjęć

Później przyszedł czas na zabawę z ruchem. Aparat PureView 41 Mpix pozwala na takie modyfikowanie aparatu, że bez problemu wyłapię poruszający się obraz poprzez włączenie opóźnienia migawki. Możemy również specjalnie rozmazać np. globus, który się obracał. Nokia Smart Camera pozwała na wykonanie serii zdjęć tańczącego breakdancera. W każdej chwili możemy nałożyć na siebie kilka ujęć, albo wybrać jedno.

Na koniec przyszedł czas na zoom. Nokia zapowiadała, że stworzyła go na nowo i faktycznie coś w tym może być. Przy przybliżeniu nie tracimy nic na jakości.

Czasami chcemy zrobić zdjęcie z bliska, w trybie makro. Tutaj takowego nie ma, ale dzięki ręcznemu ustawieniu ostrości możemy osiągnąć świetne efekty. Co widać na poniższej galerii…

Mam dla Was kilka wersji zdjęć, tak abyście najlepiej ocenili jakość. Aparat w Lumii 1020 wykonuje zawsze dwa zdjęcia – jedno o rozdzielczości 5 Mpix, a drugie – 38 Mpix. Pierwsze nadaje się do udostępniania w sieciach społecznościowych, czy przesyłania w wiadomościach.

Zobacz także: Polska premiera Nokia Lumia 1020. Relacja i galeria zdjęć…

Mniejsze pliki do 2 MB można pobrać tutaj i tutaj. A fotki o wadze po 15 MB każda umieściłem w SkyDrive.

A Wy co sądzicie o tych zdjęciach? Jesteście z nich zadowoleni, czy raczej zawiedzeni?

Nokia Lumia 1020 i aparat 41 Mpix

Obraz 1 z 24

Zdjęcie zrobione przy sztucznym świetle, tryb: bez lampy.

 • sdfasdfsda

  bomba!!!!!!

 • Bartek

  Piszesz, że faktycznie coś w tym jest, że Nokia wymyśliła Zoom na nowo. To czym on się różni od 808PV? Mam ten telefon i przy przybliżeniu również nie tracę jakości. To gdzie ta nowość?

  • gregor

   A 808 to przecież Nokia zrobiła wiec jaki problem

  • Ptook666

   Chodzi o to że jest to nowy zoom w rodzinie Lumia

 • kurde

  Zdjęcia oczywiście świetne. Możesz wrzucić jakieś porównanie z Xperią Z1? To w tej chwili największa konkurencja.

 • gregor

  Michał może byś zrobił porównanie telefonu do 808

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama