Michał Rogowicz | 24-09-2013 13:31 |

Nokia Lumia 1020 i aparat PureView 41 Mpix. Pierwsze moje zdjęcia. Jak oceniacie?

Nokia Lumia 1020
>Od wczoraj mam u siebie multimedialnego smartfona Nokia Lumia 1020 z aparatem fotograficznym PureView z aparatem 41 megapiksela. Możecie spodziewać się mnóstwa zdjęć i filmów, ale po kolei… Tym razem macie kolejne 14 zdjęć – jedne w trybie automatycznym, a inne w trybie ręcznego ustawienia ostrości.

Do tej pory publikowałem zdjęcia wykonane przez inne osoby, głównie to osoby powiązane z zagraniczną branżą technologiczną. Później przyszedł czas na fotki z warsztatów fotograficznych, które odbyły się w poprzednią środę. A teraz mam już żółtą Lumie 1020 z aparatem PureView 41 Mpix u siebie. Dlatego możecie spodziewać się dużej ilości różnorodnych materiałów – zdjęć oraz wideo.

Nokia Lumia 1020 – zdjęcia w trybie automatycznym lub ręcznym ustawieniu ostrości

Wszystkie poniższe fotki zostały wykonane w trybie automatycznym lub ręcznie ustawiłem ostrość. Wszystko znajdziecie w opisie każdego zdjęcia. Tryb automatyczny spisuje się doskonale, co widać na zdjęciach – nie ważne, czy jest ciemno, czy światło dzienne. Dla PureView w Lumii 1020 nie ma żadnego znaczenia jakie są warunki na zewnątrz – oczywiście w granicach rozsądku.

Zdjęcia wykonane z bliska – w tej kwestii sam ręcznie ustawiłem ostrość. Muszę przyznać, że z zdjęciami z bliska, Lumia 1020 radzi sobie bez zarzutu. Opóźnienie migawki pozwala także na zatrzymanie w dobrej jakości ujęcia z telewizora, bądź ruchomego przedmiotu/osoby umieszczonej przed obiektywem.

Oryginalne rozdzielczości znajdziecie tutaj (5 Mpix) i tutaj (38 Mpix).

Jak oceniacie?

I jak ocenicie pierwsze wykonane przeze mnie zdjęcia… Czy na taką jakość liczyliście, czy jednak coś zawiodło?

Macie może pomysł co mam sfotografować, czy nagrać na wideo? Dajcie znać w komentarzu, a postaram się spełnić Waszą prośbę 🙂

Nokia Lumia 1020 i aparat PureView 41 Mpix

Obraz 1 z 14

Tryb automatyczny w aparacie Nokia Lumia 1020.

  • spiro

    jak szybko tel łapie ostrość i jak szybko robi zdjęcie?

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama