michalrogowicz | 15-01-2014 12:17 |

Nokia Lumia 1020. Demontaż wyświetlacza i ramki [wideo]

Nokia Lumia 1020 demontaż ekranu

Nokia Lumia 1020 demontaż ekranu

Mam dwa filmiki dla majsterkowiczów. Znalazłem dwie instrukcję pokazujące jak rozebrać i złożyć pewne części smartfona Nokia Lumia 1020. Chodzi o wyświetlacz, a także ramkę wokół ekranu.

Fotograficzna Nokia Lumia 1020 charakteryzuje się jednolitą obudową. Nie tak łatwo jest to urządzenie rozebrać i wymienić dowolną cześć. Jeśli nie mamy pojęcia, jak się do tego zabrać, to lepiej nie próbować, bo szkoda sobie uszkodzić obudowę. Jednak w sieci czasami można znaleźć przydatne instruktaże.

Tym razem znalazłem w serwisie YouTube, na profilu LE55ONS, dwa ciekawe filmy dotyczące Nokia Lumia 1020. Osoby, które same chcą sobie wymienić zepsuty ekran, mogą skorzystać z poniższych materiałów wideo. Autor pokazuje jak można w bezpieczny sposób wymienić wyświetlacz w Lumia 1020. Wszystko jest naprawdę przedstawiony w prosty i przejrzysty sposób. Wcale nie wymaga to specjalistycznej wiedzy, ale na pewno sprawnych rąk. Do tego ciekawym narzędziem do „rozbiórki” Lumii jest plastikowy nóż, aby wypiąć z zatrzasków wyświetlacz.

Drugi filmik pokazuje, jak wymienić ramkę wokół ekranu.

 • slawekop

  Ja bym wymienił w L1020 obiektyw, który jest słabiutki (bliki i flary) oraz… oprogramowanie (bug z akumulatorem) hehehe

  • ale co masz na myśli dokładnie – chodzi o obiektyw?

   • slawekop

    W L1020 zamontowali słabiutki obiektyw, bardzo słaba praca pod światło (słońce, lampy uliczne na nocnych fotkach). Tworzą się brzydkie, duze bliki w kształcie stokrotki oraz duże flary. Na Fotoblogii był test niezależny tego smartfona, jest dużo zdjęć pokazujący ww problem. Znalazłem również test na czeskiej i włoskiej stronie internetowej z ww wadami. Inne znane portale wogóle podczas testów nie pokazywały fotek wykonanych pod światło. Ja niestety kupiłem L1020 na początku dystrybucji i szybko sprzedałem. Kiedy opisywałem tę sprawę na forach dyskusyjnych zostałem uznany za trolla hehe. Do tego bug z akumulatorem, nie wytrzymywał doby umiarkowanego użytkowania… Jeśli jesteś „napalony” na to cudeńko, to przejrzyj najpierw internet i opinie zawiedzionych użytkowników… W L920, która posiadam i L925, która posiadałem nie ma żadnych problemów z blikami i flarami

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama