Michał Rogowicz | 06-05-2014 09:45 |

Nokia inwestuje 100 mln dolarów w inteligentne samochody

Auto Nokia HereNokia po sprzedaży, a raczej wydzierżawieniu, działu telefonów komórkowych, ma spore zasoby gotówki. I dlatego zamierza je zainwestować. Tym razem przeznaczy 100 mln dolarów w technologie używane w inteligentnych samochodach. Produkcją aut się nie zajmie na pewno.

Obecnie Nokia mimo nie najlepszych wyników za ostatni kwartał, to jednak ma spore zasoby pieniędzy, które może wydać, a dokładniej zainwestować. I w sumie tak powinna zrobić, bo czekanie 2 lata na produkcję smartfonów i przez ten czas nic nie robienie, to praktycznie strzał sobie w stopę. Jaki Nokia ma obecnie pomysł na siebie?

Inteligentne samochody, a Nokia

Plan Nokii jest taki. Powołała ona fundusz inwestycyjny Nokia Growth Partners, który będzie zajmował się inwestowaniem w technologie stosowane w inteligentnych samochodach. Jest na to pokaźna sumka, bo aż 100 mln dolarów. Fiński producent zamierza inwestować w start-upy, czyli firmy, które zajmują się opracowaniem nowych rozwiązań. W ten sposób Nokia chce być na czasie na nowej platformie, jaką bez wątpliwie będą inteligentne samochody. Już mają coraz większe możliwości, a to na pewno dopiero początek. Możemy się spodziewać kolejnych, niespodziewanych i przydatnych funkcji.

W tej chwili nie wiadomo jakie będą pierwsze inwestycje funduszu, ale możemy się spodziewać takich informacji już wkrótce. Macie jakieś pomysły? Przypomnijmy, że usługa Here instalowana jest już w samochodach niektórych marek.

Ja mam tylko nadzieje, że tym razem Nokia nie prześpi odpowiedniego momentu na zaangażowanie się na rynku, jak to było w przypadku smartfonów. Gdzie pojawili się zdecydowanie za późno i to z produktami z Symbianem, który zawierał mnóstwo błędów.

źródło: neowin.net/foto: antyweb.pl

 • Wojtek

  Nokia czytaj Microsoft

 • Łukasz

  Odbudowujemy Armię Krajową. Wejdźcie na stronę internetową http://www.odbudujmyak.pl. Tam wszystkiego się dowiecie. Rozpowszechniajcie tę informacje na innych portalach i wśród młodzieży.

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama