michalrogowicz | 26-09-2014 12:53 |

Nokia odpuszcza rozwój Here Maps na Windows Phone. Priorytet teraz to Android i iOS!

Here Maps na Samsung GalaxyTego się nie spodziewałem, choć Microsoft zamykał wszystkie projekty komórkowe Nokii, to jednak nie myślałem, że Nokie stać na taki krok. Otóż zapowiedziano wstrzymanie prac nad oprogramowaniem Here Maps dla Windows Phone. Teraz priorytet mają wersję dla Google Android oraz iOS.

Od początku przejęcia działu telefonów Nokii przez Microsoft trwa czystka. Producent zwalnia pracowników, przenosi ich do innych działów, ale także zamyka niektóre projekty komórkowe Nokii, m.in. Asha i S40. Obecnie rozwija tylko smartfony Lumia i to niedługo już pod szyldem Microsoftu. Ale wracając do tematu..

Do niedawna smartfony Lumia z Windows Phone wyróżniały się obecność świetnej i darmowej nawigacji. Na innych produktach tej aplikacji nie było, ale niedługo się to zmieni. Według najnowszych informacji, Nokia obecnie skupia się na rozwoju Here Maps dla Google Android oraz iOS. Na Androida jest już dostępny program i pozytywny feedback zebrany od użytkowników wpłynął na decyzję kierownictwa fińskiego producenta. Here Maps na Androida ma się cechować jeszcze lepszą funkcjonalnością. Natomiast Here Maps na iOS ma zadebiutować jeszcze w tym roku, ale terminu dokładnego nie podano.

Wstrzymanie prac nad Here Maps na Windows Phone nie oznacza, że nawigacja nie będzie wspierana. Będzie rozwijana i wszelkie problemy będą eliminowane, ale tempo rozwoju będzie znacznie mniejsze. W summie wszystko zależy od rozmów, które obecnie toczą się pomiędzy pracownikami Microsoftu oraz Nokii.

Według plotek, Microsoft chce wynegocjować dostępność Here Maps na Windows Phone przez co najmniej 4 lata, a wersja offline będzie tylko na wyłączność dla Microsoftu.

źródło: wpcentral.com

 • placek

  Zawsze lubiłem nawigację Nokii, nie mogę się już doczekać wersji na Androida….

 • Bemol

  Oby nie dali się Microsoft i szybko ruszyli na inne bardziej popularne platformy bo obecność here na wp nie da noki $ ani popularności

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama